Айсберг втричі більший за Нью-Йорк зрушився з місця і тепер вільно пливе
Джерело:
ReutersНезвичайним чином колосальний айсберг, відомий як А23а, розміром більш ніж втричі більший за Нью-Йорк, відірвався від узбережжя Антарктиди. Спочатку зміщений у 1986 році, айсберг провів десятиліття як нерухомий крижаний острів, доки нещодавні зміни в динаміці океану не привели його в рух.
Вчені на чолі з британським гляціологом Олівером Маршем спантеличені раптовим рухом A23a, який вважається одним з найстаріших айсбергів у світі. Марш припускає, що поступове танення й збільшення плавучості можуть пояснити несподівану рухливість айсберга.
Читайте на сайті Озонова діра над Антарктикою знову росте, але вчені не знають, чому
Вражаючі розміри A23a, що охоплює 3880 квадратних кілометрів і має товщину 400 метрів викликають занепокоєння щодо його траєкторії.
Подальша доля айсберга
На відміну від більшості айсбергів у морі Ведделла, колосальні розміри A23a можуть завадити йому негайно розколотися на частини. Марш попереджає, що якщо айсберг залишиться цілим, він може залишитися в Південному океані протягом тривалого періоду, потенційно створюючи загрозу для судноплавних маршрутів, оскільки дрейфує на північ до Південної Африки.
- На тлі новин про несподівану мандрівку A23a дослідники з англійського Університету Лідса повідомили про значні зміни льодовиків в Антарктиді.
- Згідно із заявою університету, льодовик Кедмен відступив приблизно на 8 кілометрів між 2018 і 2021 роками, а його льодовиковий шельф зазнав повного обвалу.
- Бенджамін Волліс, британський гляціолог, який брав участь у дослідженні, висловив здивування швидкістю переходу Кадмена від стабільності до швидкого погіршення стану і значних втрат льоду.
Дивіться також Рослини здатні поглинати більше викидів вуглекислого газу, ніж ми вважали
Цей розвиток подій додається до низки нещодавніх подій в Антарктиді, що свідчить про чутливість регіону до змін навколишнього середовища. Оскільки кліматичні зміни тривають, такі явища можуть почастішати, що підкреслює необхідність постійного наукового моніторингу та розуміння полярної динаміки.