Британія створить дослідницьку лабораторію для протистояння Росії у сфері ШІ
- Хоча штучний інтелект може посилити кіберзагрози, він також може створити кращі інструменти кіберзахисту, надаючи розвідувальним службам ефективніші засоби збору та аналізу даних.
- Велика Британія створює дослідницьку лабораторію з безпеки штучного інтелекту, щоб протистояти Росії та іншим ворожим державам у "гонці озброєнь зі штучним інтелектом".
- Лабораторія співпрацюватиме з урядовими відомствами, академічними установами та міжнародними партнерами.
- Уряд Великої Британії виділяє 8,22 мільйона фунтів стерлінгів для Лабораторії досліджень безпеки ШІ.

Велика Британія шукає партнерів для створення нової дослідницької лабораторії, котра займеться питаннями безпеки штучного інтелекту. План передбачає ефективне протистояння Росії та іншим ворожим державам у так званій "новій гонці озброєнь зі штучним інтелектом".
Як усе буде
Ці наміри, як повідомляється, стали наслідком зростання кількості кібератак на держави та атак іншого типу з використанням технологій ШІ. З огляду на це, крім звичайного фінансування ініціатив і проєктів у сфері кібербезпеки, уряд Великої Британії виділяє 8,22 мільйона фунтів стерлінгів для Лабораторії досліджень безпеки ШІ (LASR). Згодом ця сума зростатиме, а також до неї додаватимуться ресурси інших галузевих організацій, які долучаться до участі в проєкті, повідомляє 24 Канал з посиланням на TechCrunch.
Дивіться також Армія США тестує кулемет зі штучним інтелектом, який може автономно збивати безпілотники
Не майте жодних сумнівів: Сполучене Королівство й інші присутні в цій кімнаті спостерігають за Росією. Ми точно знаємо, що вони роблять, і ми протидіємо їхнім атакам як публічно, так і за лаштунками,
– сказав канцлер герцогства Ланкастер Пет МакФадден перед початком конференції НАТО з кіберзахисту, яка пройшла вчора у Лондоні.
Кінцевою метою лабораторії є "захист Великої Британії та її союзників від нових загроз", що передбачає партнерство з різними урядовими відомствами, у тому числі з Міністерством закордонних справ, Міністерством у справах Співдружності та розвитку, Штабквартирою урядового зв'язку (GCHQ), Інститутом Алана Тюрінга та Інститутом безпеки штучного інтелекту.
Академічні установи, такі як Оксфордський університет і Королівський університет Белфаста, також беруть участь у проєкті. Крім того, уряд заявляє, що лабораторія буде співпрацювати з "партнерами-однодумцями", в тому числі з так званими країнами "П'яти очей" (Австралія, Канада, Нова Зеландія, Велика Британія та США) і країнами-членами НАТО.
Росія, зокрема, була центральним гравцем у багатьох нещодавніх кібератаках, а президент Microsoft Бред Сміт минулого тижня закликав Дональда Трампа зайняти більш жорстку позицію щодо Росії, Китаю та Ірану. Microsoft неодноразово звинувачувала російських урядових хакерів у тому, що вони атакують її системи, а також системи урядів, організацій і приватних компаній по всьому світу.
Але хоча зловмисники можуть використовувати ШІ для масштабування своїх зусиль, адаптуючись в режимі реального часу, щоб уникнути виявлення або більш ефективно використовувати вразливості, нейромережі також можуть бути використані для протидії таким атакам: "Хоча штучний інтелект може посилити існуючі кіберзагрози, він також може створити кращі інструменти кіберзахисту й надає розвідувальним службам можливості збирати, аналізувати й надавати більш корисні розвідувальні дані", – сказав МакФадден.