Завжди на зв'язку: безпілотникам не страшні перебої з революційною мережею SUCOM

7 лютого 2023, 13:00
Читать новость на русском

Джерело:

New Atlas

Безпілотники, що здійснюють доставку на великі відстані, незабаром отримають надійний спосіб зв'язку завдяки новій системі. Німецькі науковці розробили мобільну мережу SUCOM для вирішення проблем, пов'язаних з перемиканням дронів між кількома вишками стільникового зв'язку, а також з комунікаційними протоколами, які регулюють потік стільникових даних між дронами та їхніми операторами.

За словами фахівців з Інституту телекомунікацій імені Фраунгофер, нова система дозволяє дронам підтримувати стабільний зв'язок зі своїми операторами через стільникові мережі, навіть якщо швидкість передачі даних коливається. Це означає, що інформація в режимі реального часу, така як напрямок польоту, висота, швидкість і GPS-координати, завжди буде доступною.

Читайте на сайті У безпілотних автомобілів знайшлася неочікувана проблема

Реальні випробування

Мережа SUCOM вже була протестована на безпілотнику, при цьому звичайний модуль часто відключався, тоді як модуль SUCOM забезпечував стабільне з'єднання.

Для демонстрації можливостей системи безпілотник, обладнаний модулем SUCOM, пролетів через "мертву зону" стільникового зв'язку в Німеччині шириною 14 кілометрів, не втративши при цьому зв'язку.

Наразі цю технологію використовують дрони для доставки медичної допомоги в Малаві, що дозволяє віддаленим операторам постійно контролювати інформацію про їхній політ.

Чому це важливо

Очікується, що мережа SUCOM зробить революцію в способах зв'язку між дронами, що здійснюють доставку на великі відстані, зробивши їхню роботу набагато надійнішою та ефективнішою.

З новою технологією дрон автономно долає відстань пересіченою місцевістю до 40 кілометрів за раз, і віддалені оператори можуть у будь-який час відстежувати інформацію про політ. На випадок, якщо стільниковий зв'язок все-таки вийде з ладу, дрони оснащені ще й системою супутникового зв'язку.

Цікаво Новий нейроімплант тонший за людське волосся і не вимагає вживлення в мозок

Не виключено, що технологія також зацікавить військових, адже сьогодні дрони активно використовуються на полі бою. Наприклад для ЗСУ саме дрони стали ефективною зброєю, яка боляче вражає війська окупанта знищуючи як склади, так і живу силу армії країни-терориста.