Фахівців NASA здивувало те, що вони побачили в капсулі зі зразками ґрунту астероїда Бенну

27 вересня 2023, 16:02
Читать новость на русском

Джерело:

Ars Technica

У ході ретельно організованої операції в Космічному центрі імені Джонсона NASA в Г'юстоні вчені відкрили стерильну капсулу зі зразками ґрунту з астероїда Бенну, зібраного майже три роки тому космічним апаратом OSIRIS-REx. Капсула, яка приземлилася минулої неділі, була доставлена до Космічного центру імені Джонсона спеціально призначеним рейсом.

Що науковці знайшли всередині капсули?

Піднявши кришку капсули, дослідники одразу помітили наявність чорного матеріалу, схожого на пил. Тепер вони очікують на лабораторний аналіз, який підтвердить, чи дійсно ця речовина походить з астероїда Бенну.

Читайте на сайті Космічний телескоп Джеймса Вебба відкрив новонароджені галактики і кілька секретів Всесвіту

Зразки цього "пилу" планується негайно дослідити, а результати, як очікується, будуть відомі вже цієї п'ятниці. Однак справжній скарб розташований в пробовідбірнику TAGSAM, який залишається запечатаним в капсулі і, як очікується, для його вилучення знадобиться близько двох тижнів.


Чорний пил в капсулі для збору зразків здивував науковців NASA / Фото NASA

Що це за зразки?

Місія OSIRIS-REx успішно зібрала зразки з астероїда Бенну сім років тому. Тоді пробовідбірник увійшов у контакт з поверхнею астероїда захопивши часточки ґрунту. Хоча зіткнення випадково перемішало поверхневі зразки пилу та уламків, пробовідбірник вдалося передчасно втягнути попри заклинювання дверцят камери одним з уламків. Цей крок був зроблений для того, щоб захистити вже зібрані зразки.

Несподіваний маневр збільшив об'єм захопленого ґрунту в чотири рази від початково запланованих. В результаті вдалося зібрати 250 грамів матеріалу для повернення на Землю, яке відбулося минулої неділі 24 вересня.

Момент забору матеріалу з астероїда Бенну: дивіться відео

Що зроблять з зібраними зразками?

  • Приблизно 70% зразків з "Бенну" буде зарезервовано для майбутніх досліджень з використанням ще не розробленого обладнання.
  • Решта 30% будуть розподілені між кількома лабораторіями по всьому світу, що дозволить прискорити вивчення властивостей і хімічного складу матеріалу астероїда.

Дивіться також На супутнику Юпітера знайшли ймовірні сліди позаземного життя

Тут слід додатково наголосити, що це комплексне дослідження слугує незалежним підтвердженням попередніх аналізів Рюґу, іншого астероїда, зразки якого були доставлені на Землю японським космічним апаратом. Матеріал Рюґу, зокрема, містив органічні речовини та вітаміни – результати, які, якщо їх порівняти зі зразками Бенну, можуть значно підкріпити теорію про космічне походження життя на Землі. Вчені з нетерпінням чекають на результати цих аналізів, які можуть внести вирішальний внесок у наше розуміння космосу і походження життя.