Що науковці знайшли всередині капсули?

Піднявши кришку капсули, дослідники одразу помітили наявність чорного матеріалу, схожого на пил. Тепер вони очікують на лабораторний аналіз, який підтвердить, чи дійсно ця речовина походить з астероїда Бенну.

Читайте на сайті Космічний телескоп Джеймса Вебба відкрив новонароджені галактики і кілька секретів Всесвіту

Зразки цього "пилу" планується негайно дослідити, а результати, як очікується, будуть відомі вже цієї п'ятниці. Однак справжній скарб розташований в пробовідбірнику TAGSAM, який залишається запечатаним в капсулі і, як очікується, для його вилучення знадобиться близько двох тижнів.

Капсула зі зразками
Чорний пил в капсулі для збору зразків здивував науковців NASA / Фото NASA

Що це за зразки?

Місія OSIRIS-REx успішно зібрала зразки з астероїда Бенну сім років тому. Тоді пробовідбірник увійшов у контакт з поверхнею астероїда захопивши часточки ґрунту. Хоча зіткнення випадково перемішало поверхневі зразки пилу та уламків, пробовідбірник вдалося передчасно втягнути попри заклинювання дверцят камери одним з уламків. Цей крок був зроблений для того, щоб захистити вже зібрані зразки.

Несподіваний маневр збільшив об'єм захопленого ґрунту в чотири рази від початково запланованих. В результаті вдалося зібрати 250 грамів матеріалу для повернення на Землю, яке відбулося минулої неділі 24 вересня.

Момент забору матеріалу з астероїда Бенну: дивіться відео

Що зроблять з зібраними зразками?

  • Приблизно 70% зразків з "Бенну" буде зарезервовано для майбутніх досліджень з використанням ще не розробленого обладнання.
  • Решта 30% будуть розподілені між кількома лабораторіями по всьому світу, що дозволить прискорити вивчення властивостей і хімічного складу матеріалу астероїда.

Дивіться також На супутнику Юпітера знайшли ймовірні сліди позаземного життя