Ексголова Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа вперше пояснила, звідки у її квартирі взялися мільйони

9 листопада 2024, 21:19
Читать новость на русском

Колишню керівницю медико-соціальної експертної комісії у Хмельницькій області Тетяну Крупу та її сина Олександра викрили на незаконному збагаченні на мільйони доларів. Під час обшуків знайшли майже 6 мільйонів доларів у різній валюті лише готівкою.

Однак Тетяна Крупа заявила, що не всі кошти, які знайшли у її помешканні, належать їй. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на дані з судового реєстру, передає 24 Канал.

Дивіться також Суд арештував частину багатомільйонного майна скандальної керівниці Хмельницької МСЕК Крупи

Крупа виправдалась, звідки в неї стільки грошей

За даними судового реєстру, під час розгляду цієї справи в суді Крупа відкинула звинувачення претензії слідства. За її словами, не всі гроші належать її родині. Вона твердо запевняє, що безпосередньо їй належать ті кошти, які вказані у декларації.

Водночас решта грошей, мовляв, інших людей. Кому саме належить решта грошей, як пише "Главком", точно знає її чоловік Володимир Крупа, який раніше був очільником обласного управління Держаудитслужби.

Він своєю чергою каже, що вилучена правоохоронцями готівка перебувала в його розпорядженні, а більшу частину цих грошей йому передали у вигляді інвестицій для спільних бізнес-проєктів. Адвокат Тетяни Крупи каже, що немає доказів зворотного.

Нагадаємо, працівники ДБР 4 жовтня провели обшуки у керівниці Хмельницького обласного МСЕК та її сина та викрили їх на незаконному збагаченні. Зокрема, правоохоронці виявили майже 6 мільйонів доларів США готівкою.

Посадовиця намагалася позбавитися готівки, викинувши їх у сумці через вікно. Водночас у мережі завірусилося фото, де на ліжку лежить, імовірно, чоловік Крупи з купою пачок доларів. Сам Володимир Крупа заявив, що "не бачив цього фото".

Цей випадок викриття схеми спровокував резонанс та відповідну увагу до справ МСЕК. Після розслідування кількох справ Володимир Зеленський заявив про необхідність ліквідувати цю систему до 31 грудня 2024 року. Натомість розроблять іншу систему за європейськими стандартами. Вона також буде цифровою.

Глава українського уряду Денис Шмигаль доручив міністру охорони здоров'я не пізніше 1 листопада внести всі необхідні нормативні документи й законопроєкти на розгляд Кабінету Міністрів, аби завершити реформування МСЕК і запровадження нової європейської моделі.

До Верховної Ради внесли законопроект, спрямований на ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. Його підготував Кабмін.

Згідно з інформацією на сайті Ради, документ передано на розгляд комітету, що займається питаннями здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.