Тимошенко та Порошенко – це сторінки минулого, – Садовий
Лідерка "Батьківщини" 26 лютого ініціювала імпічмент президенту Петру Порошенку. Кандидат у президенти Андрій Садовий нагадав, що в Україні немає закону про президента та імпічмент.
Його треба прийняти і "Самопоміч" внесе це на розгляд до Верховної Ради, сказав Андрій Садовий у прямому ефірі 24 каналу.
Читайте також: Перевіряють з ранку до вечора, – Садовий про помилку в своїй декларації
Він наголосив, що це його обов'язок як кандидата.
Треба, щоб президент був підзвітний українським громадянам. Якщо людина прийшла до влади, і з тих чи інших причин, не виконує свої функції, то треба з нею прощатися і обирати наступного. Так працює система в цілому світі,
– наголосив мер Льовова.
Також Садовий сказав, що ініціатива від Тимошенко імпічменту Порошенку – це їхня власна боротьба.
Цю сторінку минулого треба перегорнути та йти далі. Юлія Тимошенко вже була при минулій владі,
– зазначив кандидат у президенти.
"В Одесу прийшов есмінець "Дональд Кук". Я згадав, коли Віктор Ющенко був президентом, Тимошенко – прем'єром, а Порошенко – керівником РНБО, американці пропонували добувати газ на шельфі Чорного моря. Якби їм дали цю можливість, то Росія б не окупувала б Крим. Там би міг стояти шостий американський флот", – розповів Андрій Садовий.
Своє бажання оголосити імпічмент Порошенку Тимошенко пояснила тим, що президент нібито скоїв державну зраду, сприяє ворогу та торгує з окупантом. Причиною ініціативи Тимошенко стало журналістське розслідування щодо корупційних схем в "Укроборонпромі", до яких причетне найближче оточення Порошенка. Тож 26 лютого нардепи почали збирати підписи за імпічмент президента.
В Адміністрації Президента Тимошенко нагадали, що в Україні немає спеціального закону для відсторонення президента.
Читайте також: Чи зможе Верховна Рада оголосити імпічмент Порошенку
Цього ж дня перший заступник керівника Апарату Верховної Ради Петро Боднар підписав Розпорядження про анулювання бланків для збору підписів за імпічмент президента та створення відповідної спеціальної тимчасової слідчої комісії.
Відповідно до вимог закону "Про Регламент Верховної Ради України", підставою для ініціювання питання про імпічмент та утворення комісії є письмове подання про це, підписане більшістю народних депутатів. На підставі норми закону Боднар анулював видані нардепам бланки для збору підписів.
Чи можливий в Україні імпічмент президента?Конституція України передбачає можливість проведення імпічменту. Для цього потрібно зробити такі кроки:
1. Народні депутати мають зібрати щонайменше 300 підписів на підтримку імпічменту.
2. Створити слідчу комісію, яка має підтвердити державну зраду або інший кримінальний злочин.
3. Усі матеріали відправити до Конституційного суду.
4. Якщо суд виявить підстави для відставки, то за це рішення має проголосувати вже щонайменше 338 депутатів.
Дивіться повний випуск програми "Актуальне інтерв'ю" з Андрієм Садовим за 27 лютого 2019 року: