Тисяча за вакцинацію: на що українці витрачали гроші найбільше

1 лютого 2022, 17:33
Читать новость на русском

Програмою "єПідтримка" вже встигли скористатися більш ніж 7 мільйонів українців. Загалом мешканці країни вже витратили понад 2 мільярди гривень.

Програмою "єПідтримка" вже скористалися більш ніж 7 мільйонів 350 тисяч людей. Більшість з них витрачала гроші у книжкових магазинах.

До теми Українці отримають 500 гривень за бустерну вакцинацію

Наразі програмою "єПідтримка" вже скористалися понад 7 мільйонів 350 тисяч людей. Загалом з початку запуску програми на картки українців перераховано 7,35 мільярда гривень. Майже 2 мільярди гривень з отриманих коштів громадяни вже витратили,
– повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан.

Найпопулярніші витрати з програми "єПідтримка":

  • книжкові магазини – 705 мільйонів гривень;
  • кінотеатри – 488 мільйонів гривень;
  • театри, концерти та розважальні послуги – 249 мільйонів гривень;
  • залізничні та авіа пасажирські перевезення – 242 мільйони гривень;
  • спорт – 222 мільйони гривень;
  • ліки – 88 мільйонів гривень.

Тисяча гривень за вакцинацію: що варто знати

Офіційний старт програми "єПідтримка" відбувся 19 грудня 2021 року. Відповідно до умов програми всі повнолітні громадяни України, які отримали 2 дози вакцини проти COVID-19, можуть отримати тисячу гривень.

Гроші можна витратити впродовж 4 місяців з моменту отримання як онлайн, так і офлайн (шляхом безготівкового розрахунку через термінал компанії).

Програму ініціювали, щоб стимулювати людей до вакцинації проти COVID-19 та заодно підтримати ті сектори економіки, які найбільше постраждали внаслідок карантинних обмежень.

Зверніть увагу: від 24 січня для громадян у віці від 60 років з'явилася можливість придбати ліки за програмою "єПідтримка". Як в аптечних закладах, так і в інтернет-аптеках можна купувати будь-які ліки, дозволені для застосування в Україні

"єПідтримка" триватиме рік

Програма триватиме до 18 грудня 2022 року. Її будуть реалізовувати в декілька етапів:

  1. на першому етапі отримання коштів відбуватиметься через додаток “Дія”,
  2. на другому етапі (ІІ – ІІІ квартал 2022 року) обіцяють ввести альтернативний офлайн-механізм, який зараз розробляють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.