Топ-10 кнопкодавів Ради, або Єдиний вихід – тюрма?

3 червня 2016, 22:23
Читать новость на русском

Скільки разів українські політики обіцяли, мало не клялися, що покінчать з кнопкодавством у Верховній Раді. А віз, як-то кажуть, і нині там.

Протягом нинішнього восьмого скликання громадський рух "Чесно" вже зловив на кнопкодавстві майже 60 депутатів. Однак сумління слуг народу не мучить. Хто з нардепів продовжує цю ганебну практику – в матеріалі сайту "24".

Боротьба з кнопкодавством нагадує мильну оперу, що затягнулась. Із скликання в скликання парламентарії заявляють про те, що з цим треба покінчити, та побороти спокусу проголосувати за себе і за того хлопця не можуть. Проблема в тому, що нардепи, як відомо, не відрізняються особливою дисциплінованістю, тому досить часто віддають картки для голосування колегам. Більше того, свого часу в Партії регіонів парламентарів фактично зобов’язували віддавати картки в секретаріат фракції. Щоб комусь не захотілося раптом проголосувати врозріз з генеральною лінією партії.

У Київраді "дали по рукам"

Кілька разів депутати робили спроби модернізувати систему голосування таким чином, щоб не було можливості одночасно голосувати за кількох людей. Та кожного разу парламентарі знаходили спосіб, як обдурити систему. Виникає питання, який сенс було вкладати в кожну таку модернізацію чималі бюджетні кошти, якщо результату немає? І хто відповідальний за те, що кошти фактично викинули на вітер?

До речі, в Київраді, як не дивно, у вересні 2015 року встановили нову систему для голосування, яка повністю виключає можливість голосування за кількох депутатів. "Рада-4" вартістю 12,97 мільйона гривень уже більше, ніж півроку, не дозволяє депутатам кнопкодавити. Щоб проголосувати, потрібно тримати обома руками сенсор і кнопку голосування аж до повного завершення голосування. Це дійсно реальний крок у боротьбі з політичною корупцією. Проте народні депутати не поспішають використати досвід Київради в парламенті.

За кнопкодавство – в тюрму!

Насправді проблема не в системі для голосування, а, звичайно, у відповідальності парламентарів, яких обирає народ, і доручає їм відстоювати саме народні інтереси. Кнопкодавство – це, в першу чергу, свідчення моральності народного депутата. Адже якщо ти йдеш працювати в парламент, отримавши кредит довіри від виборців, то повинен відповідати за свої дії, як це прийнято в Європі. Про високий рівень відповідальності, до речі, можна судити по депутатам Бундестагу, де голосують звичайним підняттям рук.

Для європейських парламентарів – кнопкодавство – це дуже ганебно, і за такі дії навіть можна отримати реальний тюремний термін. Так, польському депутату Малгожаті Зверцан загрожує від 3 місяців до 5 років ув’язнення за те, що проголосувала за колегу. Її виключили з депутатської групи і закликали скласти мандат.

Українські ж парламентарі абсолютно не переймаються тим, що публічно сприяють процвітанню політичної корупції, насміхаючись над народом, який їх обрав. Причому, що екс-регіонали, що представники провладних фракцій, так звані, демократи, які обіцяли побороти корупцію, продовжують кнопокодавити у всіх на очах.

До такого кроку навіть хотіли вдатися під час епопеї з призначенням Юрія Луценка генпрокурором. Щоправда, на заваді стала фракція "Об’єднання "Самопоміч", і тоді провладні фракції були змушені притягнути на голосування всіх своїх депутатів.

Цікаво, що в минулому скликанні рекордсменом став народний депутат, тоді член фракції "Батьківщина" Андрій Іванчук, який і зараз є нардепом. Тільки вже у фракції екс-премєра Арсенія Яценюка "Народний фронт".

Топ-10 кнопкодавів

Згідно моніторингу "Чесно", в нинішньому скликанні на кнопкодавстві були піймані: 17 нардепів з депутатської групи "Відродження", 16 – з фракції БПП, 10 – з "Народного фронту", 7 – з групи "Воля народу", 5 – з Опоблоку, 2 – з Радикальної партії Олега Ляшка.

Отже, до вашої уваги 10 найвідоміших депутатів-кнопкодавів.

Тетяна Чорновіл, фракція "Народний фронт"

Відома журналістка, полум'яний борець з режимом Януковича.

Сергій Пашинський, фракція "Народний фронт"

Екс-бютівець, активний учасник Революції гідності

Ірина Луценко, фракція БПП

Дружина нинішнього генпрокурора Юрія Луценка, учасниця Революції гідності.

Ігор Котвіцький, фракція "Народний фронт"

За повідомленнями ЗМІ, Котвіцького пов’язують бізнес-інтереси з нинішнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Вадим Денисенко, фракція БПП

Журналіст, очолював один з відомих інтернет-порталів.

Олександр Сочка, фракція "Народний фронт"

Екс-бютівець, колишній радник прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, учасник Революції гідності.

Олексій Гончаренко, фракція БПП

З 2005 року до 2014 року – член Партії регіонів, активний прибічник надання російській мові статусу державної в Україні.

Максим Єфімов, фракція БПП

Бізнесмен, за повідомленнями ЗМІ, після анексії Криму продовжує вести бізнес на півострові, а також на окупованій частині Донецької та Луганської областей.

Віталій Хомутиннік, група "Відродження"

Екс-регіонал. Один з лідерів Партії "Відродження".

Андрій Іванчук, фракція "Народний фронт"

Навіть антирекорд у минулому скликанні не змусив народного депутата припинити кнопкодавити…

Читайте також: Справи проти Коломойського і Пінчука: сигнал іншим олігархам?