Топ-5 знаменитостей українського походження

18 серпня 2015, 19:43
Читать новость на русском

Вони отримують "Оскари", стають рекордсменами за кількістю "Греммі", їх називають легендами спорту. Нам УСІМ відомі їхні імена, але далеко не всі знають про їхнє походження. Ми склали Топ-5 знаменитостей українського походження.

Віра Фарміга. Номер п'ять.

Голлівудська акторка українського походження, що без зайвих труднощів може зіграти роль українською мовою і станцювати гопак — Віра Фарміга.

Її номінували на "Оскар", вона знімалась у кіно поруч із Джорджем Клуні, її запрошував Мартін Скорсезе грати разом із Леонардо ді Капріо. За всім цим стоїть українське коріння, на якому вона наголошує чи не в кожному інтерв’ю.

Зіно Давідофф. Номер чотири

Зіно Давідофф вже більше півстоліття є синонімом беззаперечної якості та вишуканого смаку. Його клієнтами були магнати Ротшильди й Кеннеді та зірки Марлен Дітріх та Ален Делон.

А починалось усе в українському містечку Новгород-Сіверський на Чернігівщині, де 1906 року народився засновник бренду.

Джек Паланс. Номер три

Американський актор, який завжди наголошував на своєму українському походженні — Джек Паланс або Володимир Палагнюк. У 2004 році він відмовився від звання народного артиста Росії, заявивши, що є українцем і нічого спільного з Росією не має.

Вейн Грецкі. Номер два

Вейн Грецкі— прославлений канадський хокеїст українського походження, котрий встановив 61 рекорд і став людиною, яка змусила увесь світ закохатись у хокей.

Його портрет з'являвся на обкладинці журналу Тime, а газетні заголовки рясніли епітетами на його честь. Про неї Грецкі розповів у вересні 2014-му році на гала-вечері у Торонто. Тоді наша діаспора збирала кошти для відправлення 25 лікарів в Україну для лікування солдатів, поранених в АТО. А далі разом із прем'єр-міністром Канади Стівеном Харпером він засудив політику Путіна і заявив про повну підтримку України в боротьбі проти російської агресії.

Володимир Горовиць. Номер один

Киянин Володимир Горовиць — володар 25 премій "Греммі". Уперше за фортепіано сів у 5 років, а коли закінчив київську консерваторію, то всім було очевидно — перед ними майбутня зірка.

Та молодий піаніст не бачив свого розвитку в комуністичний країні. Спочатку переїхав до Берліна, а звідти у Штати. Тут довелося проявити характер. Визнання прийшло швидко. Коли Рахманінов написав черговий твір, то віддав виконувати його Горовицю, визнавши: той зіграє краще, ніж сам композитор. Українець давав щотижня по три концерти і, здавалось, абсолютно не відчував втоми.