Трамп призупиняє видачу низки віз, зокрема айтішникам: в Amazon і Google розлючені

23 червня 2020, 11:06
Читать новость на русском

США 23 червня повідомили про намір тимчасово зупинити видачу робочих візи окремим категоріям іноземців. Усе через пандемію COVID-19. Гігантські технологічні корпорації вже розкритикували рішення Дональда Трампа.

У Трампа пояснили, що схвалили це рішення задля збереження робочих місць для американців. Про це мовиться в заяві Білого дому.

До теми Проблеми Трампа перед виборами посилюються: у передвиборчому штабі спалах коронавірусу

Які саме візи припинять видавати

Через пандемію COVID-19 безробіття в США сягнуло рекордних 20%. Тож влада вирішила в такий спосіб забезпечити громадян робочими місцями. Зокрема, до кінця 2020 року припинять видавати такі візи:

  • H1B – дає право на роботу висококваліфікованим працівникам, зокрема у сфері ІТ;
  • L1 – для переведення на інше місце роботи в рамках однієї компанії чи корпорації;
  • H2B – для малокваліфікованих працівників, які працюють в готельній індустрії та на будівництві, але не в агросекторі;
  • J1 – видається науковцям, студентам та іншим учасникам програм наукового та культурного обміну.

Зверніть увагу! Указ не стосуватиметься тих осіб, які вже перебувають на території США.

Як відреагували на рішення технологічні гіганти США

  • Призупинення видачі віз до кінця року розкритикували великі американські корпорації в ІТ-сфері. Представники Amazon, Google і Microsoft розкритикували таке рішення Трампа.
  • Вони активно наймають на роботу фахівців з-за кордону, зокрема й з України. Тепер корпораціям доведеться шукати інші форми співпраці з іноземцями.
  • В Amazon назвали заборону Трампа недалекоглядною. В компанії вважають, що запобігання в'їзду до країни висококваліфікованих спеціалістів ставить під загрозу глобальну конкурентоспроможність американців.
  • Не підтримав заборону Трампа і президент Microsoft Бред Сміт. Він заявив, що іммігранти відіграють ключову роль у роботі компанії та підтримці інфраструктури країни.

Цікаво Криза в українській IT-сфері: які загрози та труднощі приніс COVID-19

Зокрема, в Google наголосили, що іммігранти не лише сприяли технологічним проривам і створили нові підприємства з робочими місцями, а також збагачували американське життя.

Успіх США залежить від компаній, які мають доступ до найкращих талантів зі всього світу. Особливо зараз нам потрібні ці таланти, щоб сприяти економічному одужанню країни,
– наголосив речник Google.