Звільняються без вагань і заробляють більше: як зумери змінюють ринок праці

26 вересня 2024, 18:22
Читать новость на русском

Джерело:

The Economist

Зумери демонструють нові тенденції на ринку праці. Половина з них уже працює, отримуючи вищі зарплати, ніж попередні покоління.

Також важливою особливістю є те, що зумери легко змінюють роботу, якщо не задоволені умовами. Про це повідомляє видання The Economist.

Дивіться також Дефіцит робочої сили в Україні: як влада планує розв'язувати проблеми ринку праці

Як зумери змінюють ринок праці

До покоління зумерів у західних країнах входять 250 мільйонів людей, народжених у період з 1997 по 2012 роки.

За даними видання, половина з цих людей вже активно працює, отримуючи вищі зарплати порівняно з іншими поколіннями. Вони без труднощів звільняються і знаходять нову роботу.

Журналісти видання дійшли несподіваних висновків:

  • на відміну від попередніх поколінь (міленіалів та покоління X) у фінансовому плані зумери більш успішні;
  • рівень безробіття серед молоді сягнув 13%. Це найнижчий показник із 1991 року;
  • на роботі вони віддають перевагу комфорту, а якщо його немає – легко звільняються.

Минулого року зумери популяризували концепцію "тихого звільнення", при якій вони докладали до роботи рівно стільки зусиль, щоб їх не звільнили. Водночас інші обговорювали ідею "мінімалістичного понеділка".

"Архетип "дівчини-боса", яка прагне позбутися корпоративного контролю владних чоловіків, привертає увагу жінок-міленіалів. Представниці ж покоління Z частіше обговорюють ідею бути "дівчатами-равликами", які сприймають все повільно і вважають за краще піклуватися про себе", – зазначають у статті.

Завдяки "Кар’єрній мапі" у "МакДональдз", працівники мають чіткий план зростання та знають, що їхні старання обов’язково окупляться. Чимало співробітників досягли посади директора менше ніж за три роки роботи. Можливо, чергове підвищення чекає саме на тебе!