Ці кроки є витратними, але ховатися від агресії Росії – більш витратно, – Байден про ленд-ліз

9 травня 2022, 22:44
Читать новость на русском

Президент США Джозеф Байден 9 травня підписав ленд-ліз для України. Він зауважив, що такі кроки є витратними, однак ще дорожче ховатися від російської агресії.

Про це Байден розповів під час свого брифінгу, повідомляє 24 канал. Він додав, що ленд-ліз – це важливий законопроєкт, який надає важливу допомогу українському народу в боротьбі за демократію.

До теми Історична мить: Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Ховатися від агресії Росії – більш витратно, ніж підписання ленд-лізу

Президент подякував конгресменам за те, що вони прийняли ленд-ліз, адже це надзвичайно важлива допомога для українців, які щодня борються за свободу ціною власних життів.

Неможливо повірити у ті звірства, які відбуваються з російського боку. Звичайно, ми підтримуємо Україну. Ці кроки є витратними, але ховатися від агресії Росії – ще більш витратно,
– додав Байден.

Президент зазначив, що минулого разу таку програму затверджували під час Другої світової війни, а зараз Європа потребує ще більшої допомоги Сполучених Штатів..

"Ідея, яка поєднала 27 європейських країн та створила з них світову силу, є важливою. Вони – партнери США у всіх питаннях, які виникають перед нами. І ця допомога Україні є важливою для всіх, зокрема для нашої співпраці", – зауважив очільник Білого дому.

Він підсумував, що "путінська війна захотіла зруйнувати Європу" та демократичне майбутнє України.

Зверніть увагу! Палата Представників США проголосувала за ленд-ліз для України з розгромним результатом – 417 голосів "за" та лише 10 – "проти". У Держспецзв'язку зауважили, що таке рішення США чітко вказує, хто у цій війні є добром, а хто – злом.

Дивіться брифінг Джозефа Байдена:

 

Зауважте Байден закликав Конгрес негайно схвалити виділення 33 мільярдів Україні

Що означає ленд-ліз для України

  • Після підписання ленд-лізу Байден отримав розширені повноваження щодо оборонної допомоги Україні.
  • США тепер зможуть постачати зброю, транспорт та продовольство за спрощеною процедурою.
  • Востаннє закон про ленд-ліз ухвалювали ще у час Другої світової війни. Тоді Сполучені Штати постачали зброю у Європу, допомагаючи країнам-союзницям побороти нацистів.
  • Військовий політик Сергій Грабський зазначив, що зброю, отриману завдяки ленд-лізу, Україна зможе використати вже влітку.

Варто подивитися – Байден спеціально підписав ленд-ліз 9 травня