Повинні бути готові до різних сценаріїв, – Притула назвав завдання Центрів готовності цивільних
"Благодійний фонд Сергія Притули" відкрив Центри готовності цивільних у 16 українських містах. Наразі навчання пройшли приблизно 5 тисяч людей.
Про це для 24 каналу розповів волонтер Сергій Притула. Він зазначив, що пріоритетним завданням для кожного громадянина є підтримка українського війська у будь-який спосіб.
До теми Мобілізація в Україні: кого може оминути військова служба
"Проте треба бути готовими до різних сценаріїв. Ніхто не знає, як далі підуть справи, тому ми у фонді шукали, що ще можна охопити. Зрозуміло, що маємо працювати не лише з військовими, а й з цивільними, бо люди в процесі очікування мобілізації мають здобувати базові військові знання", – сказав Притула.
Чого можна навчитися у Центрах
За словами Притули, Центри готовності цивільних, які вже відкрили, дають базові знання не лише для людей, які захищатимуть Україну зі зброєю. Там навчають людей, які, можливо, не візьмуть участь у бойових діях, але будуть готові діяти у критичних ситуаціях. Центр має такі напрями:
- мінно-вибухова справа;
- як підготуватися до зими;
- поведінка під час блекауту;
- що робити, коли немає зв'язку;
- як зібратися на війну;
- стрілецька справа;
- тактична медицина;
- основи аеророзвідки;
- користування військовою оптикою;
- бойові дії в умовах міста;
- військова логістика.
Подібні речі мають принести користь і впевненість людям. Люди, які приходять на інструктажі, знатимуть, в чому найкращі, коли потраплять до лав війська. Наприклад, коли є навички управління дронами, то цілком ймовірно, що займатимешся саме цим, а не чекатимеш на розподілення, – пояснив Притула.
Кількість Центрів збільшуватиметься
У Центрах є теоретична та практична складові. Навчання проводять військові, які брали участь у бойових діях. Пілотний проєкт запустили у Полтаві. Курси там тестували півтора місяця, щоб зрозуміти проблеми й недоліки, як їх розв'язати. Наразі Центри функціонують у 16 містах.
"Ми побачили, що подобається людям, які є запити. Наразі хочемо розширювати до районних центрів у регіонах, де працюємо в обласних центрах. Власне, понад 5 тисяч цивільних пройшли курси у різних напрямках", – сказав Притула.
Зауважте 16 тисяч російських ракетних ударів по Україні: Резніков шокував відсотком цивільних цілей
Як потрапити на навчання
За словами волонтера, у "Благодійного фонду Сергія Притули" добре налагоджена комунікація з партнерами. Він зазначив, що організація не витрачає грошей на приміщення, розхідні матеріали, тренувальну зброю чи муляжі. Команди на місцях знаходять це самостійно.
"У кожному місті, де ми присутні, є хороший зворотний зв'язок. Ви можете просто знайти в інтернеті "Центр готовності цивільних" у своєму місті. Є сторінки в соціальних мережах. Є форми реєстрації. Вхід – це довільний донат на фонд і все", – розповів Притула.
Зверніть увагу – Притула про навчання для цивільних: дивіться відео
Різні рівні підготовки
Як зазначив волонтер, попит перевищує пропозицію. Відтак Центри не можуть набрати на певні курси всіх, хто цього хоче, бо є пропускна спроможність у залежності від приміщення та кількості інструкторів.
Ми не женемося за кількістю. Нам важливе якісне навчання. Чітко розділяємо речі, чого можна й бажано вчити цивільних. Інші рівні підготовки – це те, що опрацьовуємо з військовими, – пояснив Притула.
Він повідомив, що фонд підписав меморандум з військовою школою "Боривітер". Там поглиблено вивчають напрямки, починаючи від топографії й управління дронами, закінчуючи роботою засобами зв'язку та радіоелектронної боротьби.
"Вже двічі випускали щомісяця понад 630 курсантів. Добре розуміємо, що треба для цивільних, а що краще відточувати з військовими", – додав Притула.