ЦВК не ухвалив рішення про старт виборчої кампанії до Верховної Ради
Виборів таки не буде. Відповідне рішення підтримали лише 4 з 11 членів комісії. Згідно з Конституцією 96-го року, як відомо, новий парламент Україна мала б обирати 27 березня 2011-го.
Андрій Магера, заступник голови ЦВК, зазначив, що просили Конституційний Суд визначити дату виборів, але відповіді не дочекалися. 22 листопада останній день, коли Центрвиборчком має оголосити про старт виборчої кампанії. В опозиції переконують: ЦВК мусить виконати діючий закон і оголосити про вибори. Інакше їй доведеться відповідати у суді - за звинуваченнями у бездіяльності.
“Я особисто не належу до тих, хто дуже хоче бігти на вибори у 2011 році, бо вважаю, що Конституція була змінена неконституційно. І мені б дуже не хотілося бути в ролі того судді, якому доведеться розглядати скаргу про бездіяльність ЦВК, причому ця бездіяльність стосується не інтересів окремих кандидатів, а порушення виборчих прав громадян всього українського народу”, - вважає народний депутат, фракція НУНС Юрій Ключковський.
“Думаю, що це не кращий варіант швиденько, лихоманливо приймати той чи інший закон, а потім десятки разів його змінювати. Дійсно, підійти до цього зважено, без штурмівщини. Але мінімізувати оці щілини, оці прогалини, оці колізії, які потім стають предметом не просто дискусій, але й сварок”, - сказав заступник голови фракції "Народна партія" Олег Зарубінський.
Нагадаємо, Конституційний Суд дозволив змінити Основний закон і провести чергові парламентські вибори у жовтні 2012-го. Дати правову оцінку подовженню повноважень нинішнього складу Ради Феміду попросили самі ж депутати. Одразу ж після вердикту КСУ зміни попередньо і схвалили. Тепер, за процедурою, щоб переписати Конституцію, Верховна Рада має на наступній сесії підтримати їх щонайменше двома третинами голосів.