Туреччина не змінювала політику щодо мігрантів, але біженці почали просуватися до кордонів
Російська авіація у сирійському регіоні Ідліб атакувала турецький конвой, внаслідок чого загинули 33 військових. Після цього турецькі війська у відповідь відкрили вогонь по режимних об'єктах. Вранці неназваний чиновник заявив, що Туреччина відкриє кордон до Європи для сирійських біженців. Однак у МЗС заявили, що не змінили політики щодо мігрантів і біженців.
Про відкриття кордону з провінцією Ідліб повідомили в ефірі турецького державного телеканалу TRT World з посиланням на неназваного чиновника. За його словами, влада Туреччини вирішила більше не перешкоджати сирійським біженцям досягати Європи сушею чи морем.
Важливо! Конфлікт Росії і Туреччини в Сирії: головні новини
Згодом у турецькому МЗС офіційно заявили, що країна не змінювала своєї політики щодо мігрантів і біженців на тлі повідомлень, що Анкара відкрила кордони в ЄС для шукачів притулку.
Водночас у відомстві прогнозують, що рух мігрантів в бік західних турецьких кордонів продовжить зростати, якщо ситуація в сирійському Ідлібі буде загострюватися і далі.
Деякі шукачі притулку та іммігранти в нашій країні, стурбовані розвитком подій, почали просуватися до наших західних кордонів. Якщо ситуація погіршиться, то цей ризик буде продовжувати збільшуватися,
– додали у МЗС Туреччини.
Росія і Туреччина раніше домовлялися, що регіон Ідліб стане місцем на території Сирії, де заборонено вести вогонь. Після цього там зібралися понад 1 мільйон сирійських біженців, перед якими турецький кордон був останнім рубежом на шляху до країн Євросоюзу.
Турецько-сирійський кордон: дивіться карту
Напад росіян на турецьких військових у Сирії: коротко
Російська авіація атакувала турецький конвой у сирійській провінції Ідліб у четвер, 27 лютого. Внаслідок нападу загинули 33 турецьких військових, ще десятки були поранені.
Після авіаудару з боку Росії президент Туреччини Реджеп Ердоган скликав Раду національної безпеки. На ній вирішувалося питання реакції на такі дії росіян. Паралельно керівництво Туреччини обговорювали обстріл з керівництво нацоборони США та генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.
Також після нападу у Стамбулі біля генконсульства Росії зібралися активісти, які звинувачували росіян у вбивстві турецьких героїв.
Що треба розуміти про ситуацію в Сирії / Інфографіка 24 каналу