У 43 чернівецьких школах запровадили освітню програму #Сортую

21 квітня 2017, 11:21
Читать новость на русском

На українських сміттєзвалищах може бути до 50 відсотків сміття, що не розкладається, і яке можна переробити на корисні речі. Тож для підвищення екологічної свідомості у школах Чернівців впроваджують освітню програму #Сортую – учні у своїх навчальних закладах сортуватимуть скло, папір та пластик окремо.

Ініціаторами проекту виступили громадська організації "Україна без сміття", фундація "Відкрите суспільство" та Coca-Сola.

Проект #Сортую розпочався з відкритого екологічного уроку в Чернівецькій гімназії №2, на якому учням розповіли, як розподіляти відходи, та які речі можна зробити із відсортованого сміття.

Лише викладати лекції – недостатньо, вважають ініціатори проекту. Необхідно діяти та починати зі шкіл формувати екологічний світогляд.

Ми започатковуємо освітній проект #Сортую для освітніх закладів. Ми хочемо змінити поведінку, змінити відношення до відходів в українців . Ми розуміємо, що діти мають зростати з розумінням, як поводитись із сміттям,
– зазначила засновник ГО "Україна без сміття" Євгенія Аратовська.

Ініціатори проекту передали вчителям інструкцію з проведення екоуроку, а школам – контейнери для сортування, які встановлюються у приміщенні освітнього закладу. Це – контейнери для паперу, для упаковки, а також для кришечок; батарейки школи вже збирають.

"Потім прибиральниці виносять вміст цих контейнерів у відповідний бак для ресурс оцінних компонентів, який щотижня забирає компанія-перевізник. Це – компанія "Буковинавторресурс", ми переконались, що в цієї компанії є дійсно потужності для сортування. Вони справді пресують та передають на переробку полімери, скло, метали та папір. Ця компанія забирає, накопичує, і протягом року ми рахуємо – скільки утворюється ресурсоцінної частини, а скільки – загального, залишкового сміття. І ми такий досвід хочемо передати іншим школам, щоб дійсно переконати їх у тому, що започаткування освітніх проектів зменшує сміття, яке іде на звалища і повертає в економіку країни ресурс оцінну частину", – додала Євгенія Аратовська.

На урок також завітав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, який запросив гімназистів до співпраці із Міністерством та неформально поспілкувався з учнями.

Це гарний приклад, як ви можете вплинути на нас – батьків, свої сусідів. І коли ви звертаєте на це увагу, мені здається, це ефективніше може вплинути на ваших братів та сестер. Ні саме міністерство, ні самі активісти ні самі школярі не зможуть змінити самостійно. Але, об’єднавши наші зусилля, працюючи в різних напрямках , ми можемо досягти успіху,
– підкреслив міністр.

Для цього в нас є декілька різних форм співпраці. Одна із них – це боротьба з нелегальними сміттєзвалищами. Хотів би вас попросити, якщо на канікулах ви подорожуватимете, зробіть фотографію сміттєзвалища, якщо побачите, що воно забруднює і знаходиться не там, де має. Ви можете надіслати фотографію через Інтернет, та надіслати на сайт міністерства. Ця інформація буде одразу потрапляти на сайт і ми будемо швидко реагувати, щоб швидко ліквідовувати ці сміттєзвалища,
– додав Семерак.

За словами міністра, цей портал працює з вересня минулого року, і за цей час його відомство отримало понад 700 звернень.

"Десь 40 відсотків сміттєзвалищів із тих звернень вже ліквідовані", – зазначив він.