У чому суть нового скандалу між НАБУ і САП: хронологія останніх подій
19 вересня відбулось гучне з'ясовування стосунків між співробітниками двох антикорупційних відомств країни – Бюро та прокуратури. Все відбувалося у самісінькому центрі Києва просто посеред вулиці. Вони сварилися, трощили машини, збивали людей.
Паламані руки, ребра, потрощені автівки і перегони Києвом – це все черговий раунд протистояння між Антикорупційною прокуратурою та Антикорупційним бюро.
Читайте також: Для прослуховування кабель не потрібен, – екс-заступник очільника СБУ про скандал між НАБУ і САП
За версією Холодницького все було так: двох детективів НАБУ силовики начебто заскочили під будівлею Антикорупційної прокуратури. Стверджують, вони встановлювали там прослушку – тягнули дроти з сусідньої лікарні. Аби визволити своїх, під САП примчав спецназ НАБУ. Вони витягли водія Назара Холодницького з авто САП і на ній же намагалися врятувати детективів. Дорогою потрапили в ДТП. Попередньо водій Холодницького поламав руку, детектив НАБУ – ребра.
Водночас, сам Холодницький стверджує, що детективи знову намагались встановити апаратуру, аби його прослуховувати. Каже, вимагатиме відповідальності для детективів за це.
Жодними проврокаціями, прослушками в діяльність САП ніхто втручатись не буде,
– заявив він.
Нещодавно Артем Ситник в ефірі 24 каналу заявив, що тиск з боку влади на нього продовжується.
Мені здається, питання не стільки в покаранні, а в тому, щоб все це зупинити, мається на увазі розслідування,
– зазначив очільник НАБУ.
Саме через цю спецоперацію Артем Ситник не приїхав до парламентського комітету, де мав розповісти, скільки корупціонерів викрили за півроку.
На директора Бюро там чекали не тільки нардепи, але й акція з ознаками проплаченої. Єдине впізнаване обличчя – Всеволод Філімоненко, який відомий рядом замовних матеріалів проти антикорупціонерів.
Всеволод Філімоненко на акції під Радою
Нардепи з парламентського комітету намагаються з'ясувати, навіщо прийшли так звані мітингувальники. Вони не знають.
Це мітинг, організований українською владою, спецслужбами з метою дискредитації Ситника,
– переконаний член парламентського антикорупційного комітету Сергій Лещенко.
Тим часом в Генеральній прокуратурі готують підозрю Артему Ситнику за розголошення даних слідства. Мовляв, він повідомляв журналістам деталі справ. Сам Ситник називає це тиском на нього і спробою дискредитувати антикорупційну систему загалом. Він вважає, що його найближчим часом можуть звільнити, тоді як САП останнім часом блокує розгляд справ топ-корупціонерів у судах.