У Мінську священик гостро розкритикував патріарха Кирила: у РПЦ дали різку відповідь
У столиці Білорусі Мінську заборонили служіння священику Свято-Михайлівського православного приходу Олександру Шрамку. Напередодні він розкритикував поведінку глави РПЦ Кирила щодо вірян.
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
Читайте також: У РПЦ подякували Лукашенку за "чудові" взаємини влади і церкви
Видання зазначає, що охорона московського патріарха Кирила пояснила священику, що він "сильно зачепив" ієрарха.
Поки заборона усна. Ми очікували на патріарха вранці, мене покликали і сказали, що я не можу вже служити, що є заборона. Обставини, мовляв, будуть у вівторок. Так що чекаю,
– повідомив Шрамко.
Перед тим на своїй сторінці у Facebook священик розкритикував поведінку патріарха щодо пересічних православних.
"На тебе чекають не одну годину на вулиці. На тебе. Чекають. І ще. Не так багато, як у минулі роки. Але все ж хтось приходить. Комусь ти цікавий", – написав він.
Білоруський священик зазначив, що у собор, де відбудеться богослужіння з главою РПЦ Кирилом, вхід тільки з перепусткою. Відповідно люди, які зібралися під собором, мали змогу дивитись трансляцію лише на екрані.
Чому не дати їм мінімальний живий контакт? Чому потрібно під'їжджати на машині до самих воріт собору і, вийшовши з неї, навіть не озирнутися? Невже так важко вийти хоча б на 100 або 50 метрів (раніше – ред.) і пройти кілька десятків кроків, вітаючи і благословляючи народ? Не розумію,
– йдеться у дописі.
Патріарх РПЦ Кирил прилетів до Мінська 13 жовтня на білоруському урядовому літаку Bombardier Challenger 850. На богослужіння приїхав на "Мерседесі", біля місцевого собору Святого Духа його зустрічали хлібом з сіллю, але він пройшов повз.
24 канал писав, що у Мінську 15 жовтня відбудеться засідання синоду Російської православної церкви. За його підсумками буде ухвалено рішення щодо відповіді Константинополю на його дії з українського питання – у РПЦ обіцяють жорсткі кроки. Російська сторона переконує, що УПЦ МП є єдиною канонічно визнаною та продовжить своє служіння навіть після створення Єдиної помісної церкви в Україні.
Нагадаємо, раніше митрополит РПЦ Іларіон заявляв, що рішення Синоду щодо українського питання будуть такими, як "цього вимагають церковні закони".
Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні?7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".
Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів.
За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео