У Росії пропонують протягнути канатну дорогу через Керченську протоку
Інженерно-консультаційний центр "Мысль" російського Новочеркаського державного технічного університету запатентував ідею будівництва через Керченську протоку вантажопасажирського канатно-переправочного комплексу.
Про це пишуть "Новости Крыма" з посиланням на повідомлення прес-служби нелегітимної Торгово-промислової палати окупованого РФ Криму.
На сьогоднішній день логістика є головною проблемою бізнесу і населення Криму. Традиційний підхід — використання поромів — вичерпав себе. Доктор технічних наук, лауреат премії уряду РФ професор Анатолій Короткий звернувся в ТПП Криму з пропозицією оригінального і неординарного способу переправи пасажирів і легкового транспорту через Керченську протоку, — повідомили в палаті.
Короткий запропонував протягти 4,5 км канатної дороги на висоті 70 метрів над рівнем моря. За проектом передбачається використовувати підйомник "Роза Хутір – Гірське село", який залишився після Олімпіади в Сочі і який зараз не експлуатується.
Реалізувати проект пропонується за 1-2 роки. Передбачається, що підйомник зможе перевозити 500 осіб і 45 автомобілів на годину. Вартість проїзду буде нижче, ніж на переправі - 100 рублів з людини і 600 рублів з машини (на поромі - 130 рублів пасажирський квиток та 700-1600 рублів за автомобіль).
Нагадаємо, нелегітимна "рада міністрів" Криму пропонує побудувати тунель під Керченською протокою замість мосту, оскільки це "здешевить і прискорить реалізацію транспортного переходу".
Раніше російський бізнесмен Геннадій Тимченко відмовився від будівництва моста через Керченську протоку.