У Росії є ще одна вимога до миротворців, – експерт
Росія однією з вимог введення миротворців на Донбас висуває присутність в місії представників країн-сателітів РФ. Однак Україну такий варіант не може влаштовувати.
Про це сайту "24" розповів співголова ГІ "Права справа" Дмитро Снєгирьов, коментуючи розмову Порошенка і Путіна.
Читайте також: ООН презентує звіт щодо миротворців на Донбасі: є інформація, хто може очолити місію
Зокрема, вважає експерт, мова йде про Білорусь і Казахстан. До речі, зазначає Снєгирьов, це підтвердив напередодні розмови президентів України і Росії заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, який заявив, що потрібно шукати компроміси і в моменті проведення самої миротворчої операції, і щодо присутності в місії ООН представників країн-сателітів РФ – Білорусії.
Наше суспільство готують до того, що по миротворцям потрібен компроміс. Зокрема, участі в них країн, які знаходяться в орбіті Росії. До того ж, ті країни, які називаються в переліку, не мають великого досвіду проведення миротворчих операцій. Білорусь брала участь лише раз – в Лівані. Та й то – "контингент" налічував аж п’ять чоловік, четверо з яких – медики,
– говорить експерт.
На думку Дмитра Снєгирьова, спроба Заходу заспокоїти нас присутністю в місії представників Швеції теж не витримує критики.
"Чисельність армії Швеції складає 13 тисяч чоловік. В кращому випадку, в місії ООН буде близько сотні шведів. І вони не зможуть вплинути на місію, в якій будуть присутні країни-сателіти Росії. Це прикриття відсутності в місії ООН представників країн НАТО", – вважає Снєгирьов.
Крім того, фахівець вважає недостатньою кількість миротворців, які можуть бути введені на Донбас.
Вже прозвучали заяви екс-глави НАТО Расмуссена, що країни Європи і навіть третього світу не можуть назбирати необхідну кількість миротворців для операції на Донбасі – близько 20 тисяч військових. Сьогодні найбільший контингент – 10 тисяч миротворців розташований на ділянці 80 кілометрів у Лівані. Тоді як неконтрольована ділянка україно-російського кордону складає близько 400 кілометрів,
– підкреслив Дмитро Снєгирьов.
Нагадаємо, 13 лютого у ЗМІ з’явилася інформація про телефонну розмову Порошенка з Путіним із нагоди річниці схвалення других мінських угод. Президенти обговорювали питання подальшого обміну військовополоненими. Факт розмови підтвердив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.
Як заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, участь союзників Росії в миротворчій місії на Донбасі не буде мати ніяких негативних наслідків для України.
Історія питання про "миротворчий контингент на Донбасі". 22 серпня 2017 року Президент України Петро Порошенко зазначив, що на Генасамблеї ООН у вересні в Нью-Йорку він презентуватиме ідею введення миротворців на Донбас. Вже 5 вересня господар Кремля Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак він висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".
Згодом, російський лідер у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель все ж пішов на "поступки", погодившись на розміщення "блакитних касок" ООН не тільки на лінії зіткнення, але й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки.