У сфері освіти більшість людей незадоволені вимаганням коштів чи їх недостачею

21 липня 2013, 16:15
Читать новость на русском

Джерело:

Дзеркало тижня

"Європейська дослідницька асоціація" з компанією InMind та Міжнародним фондом "Відродження" провела дослідження того, наскільки в Україні дотримуються прав, пов'язаних з освітою. Як виявилося, найчастіше порушують право українців на безкоштовну освіту.

Так, 84% батьків сказали, що в школах вимагали спонсорські внески . 40% стверджують, що від них вимагали плату в державних і комунальних навчальних закладах.

Після фінансових проблем найбільше українців у школах турбують соціальні питання. Більше половини батьків скаржаться, що в школах погане харчування і медичне обслуговування, 21% стверджує, що в школах з дітьми жорстоко поводяться.

38% батьків не подобається професійний рівень вчителів, які вчать їхніх дітей.

12% опитаних батьків стикалися з випадками незаконної відмови у зарахуванні дитини до школи і 27% - з перевіркою знань на вступній співбесіді.

Щодо вчителів, то для них найголовнішими порушеннями прав є залучення до наднормових робіт (32%), виконання робіт, не передбачених трудовою угодою (29%), перевищення норм наповнюваності класів (26%).

Студенти найчастіше незадоволені якістю послуг, які надають університети. На думку спудеїв, знання, які дають виші, не відповідають стандартам ринку. До цієї ж категорії відносяться скарги на відсутність практичної підготовки і і невиконання нормативів матеріально-технічного та фінансового забезпечення вузів.

Серед соціальних проблем студентів - порушення їхнього права на проживання у гуртожитку (51% студентів отримали відмову через нестачу місць). 34% скаржаться на те, що в них незаконно вимагали плату за навчання у вишах.

Викладачі вищої школи нездоволені, що у них перевищено наукове та педагогічне навантаження (44% опитаних), перевищення річного робочого часу (34%), залучення до робіт, не обумовлених трудовим договором (21%).

Порушенням своїх прав студенти вважають також перевантаженість навчальних курсів (44%), перевищення нормативів співвідношення студентів і викладачів (40%), підвищення плати за навчання протягом терміну навчання (39%).

І викладачі, і вчителі не задоволені оплатою праці: вони не отримують достатньо коштів на дослідження, їм не виплачують передбачені законом надбавки, тай схема виплати премій непрозора.