У Скандинавії свята розпочинаються з першим снігом

17 грудня 2011, 12:15
Читать новость на русском

Скрипучий сніг, морозне повітря та сотні кольорових вогників довкола - хіба ж не ідеальні декорації для Різдва? І все це можна знайти у Фінляндії, де з першим снігом повітря наповнюється трепетним очікуванням улюбленого зимового свята.

Саме у Фінляндію на Різдво приїздить чи не найбільше туристів. Ще б пак, кожна дитина мріє побачити Санта Клауса, діда Мороза чи Святого Миколая власною персоною. Щоправда, тут його називають екзотичніше - Йоулупуккі.

Не лише діти, а й дорослі пишуть листи зі своїми побажаннями доброму дідусеві. І хоч далеко не всі отримують у різдвяну шкарпетку омріяні “Мерседеси” та будинки біля моря, фінський Санта намагається компенсувати це надсиланням святкових листівок.

Однак, аби відчути справжній різдвяний дух не обов'язково їхати аж до Полярного кола. Усюди - від найменшого селища до гамірної столиці - на повну потужність тривають приготування до зимових свят. Вони розпочинаються наприкінці листопада з настанням Різдвяного посту. Фіни прикрашають двері різдвяними вінками, а у вікнах спалахують перші святкові вогники.

Генеральною репетицією свята є "піккуйоулу" - маленьке Різдво. Його відзначають в офісах підприємств і обов'язково зі святковою атрибутикою.

Власне декораціям у Фінляндії надають дуже велике значення. На кожному будинку - як на фасаді, так і всередині - розвішують гірлянди іграшок у традиційних святкових кольорах: червоному, зеленому та золотому.

А от до різдвяного столу у Фінляндії не такі вимогливі. Зазвичай, господині запікають курку, готують страви з картоплі. Не обходяться святкові застілля без різноманітних рибних делікатесів, смачного десерту, а особливо імбирних пряників "піпаркакку". Їх фіни їдять виключно на Різдво.

Також на святкових столах обов'язковим елементом є "ґльоґ" - скандинавський варіант глінтвейну. Цей безалкогольний напій готують з ягід з додаванням мигдалю, родзинок та різноманітних спецій.

Та святкування у Фінляндії не закінчуються разом з Різдвом. Вже наступного дня у Скандинавії відзначають День Святого Тапані. Люди влаштовують вечірки просто неба і вулиці міст наповнюються радістю та сміхом. Свято триває!