У столиці відбувся 6-й благодійний похід проти раку молочної залози

25 вересня 2010, 19:10

5 кілометрів або 10 тисяч кроків центральними вулицями міста зробили жінки під час походу проти раку молочної залози.

“Я виросла у місті Запоріжжя, де дуже погана екологія, і багато людей страждають на це, тому я буду приймати участь в цій акції. Це потрібно, це, скажімо, така підтримка тим людям, хто має таку хворобу”, - сказала співачка Alyosha.

“Мені лікарі поставили рак третьої стадії, самі розумієте, третя стадія - це вже маленький шанс, але я живу 11 років завдяки тому, що підтримка була від чоловіка, від батьків, від сестри, від подруги по нещастю”, - розповіла свою історію Ірина Тарасова.

У свою чергу організатори заходу провели аукціон, де продавали речі відомих українців. Виручені кошти підуть на фінансування 2-го мамографічного центру.

“2,5 чи 3 тисячі гривень - остання сума, яка звучала, плюс я доклав свої 500 просто зверху для того, щоб ця маленька крапелька впала у величезну бочку. І я сподіваюся, що другий мамографічна центр в Україні з'явиться, буде ще третій і четвертий”, - каже автогонщик Олексій Мочанов.

Наразі в Україні вже діє кілька мамографічних комплексів. Гроші на них збирали під час подібних акцій.

“Перший в Україні пересувний мамографічний комплекс, який приблизно обслуговує 6 тисяч жінок на рік, і навіть сьогодні ми з вами тут, а наш з вами комплекс переїздить з одного сільського району в інший, де продовжується обстеження без зупинки, в режимі нон-стоп”, - зазначив головний лікар Черкаського обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов.

“Люди хворіють у всьому світі. В Україні - це 16 тисяч жінок. Якщо ми порівнюємо з Сполученими Штатами, Європою - це значно менше, але унікальний український контекст у тому, що, на жаль, 30% жінок прийдуть у запущених стадіях, а це означає, що 20% з них не доживе до одного року”, - каже онкогінеколог Галина Майструк.

пройти медичне обстеження можна було одразу на майдані незалежності.

“В цьому місці відбувається обстеження молочної залози, програма націлена на те, щоби жінкам допомагати, і так як ми є першими жінками, нам теж тут буде безкоштовне обстеження, і ми вирішили скористатися цією ситуацією і почнемо з себе, тому що у нас є діти, ми теж збережемо життя собі на радість своїм рідним”, - каже Вікторія Козирєва.

Цього року “Похід проти раку” відбувся вже вшосте. Участь у ньому взяли близько 5 тисяч охочих.