Норвегія вважає, що Україна може бити по Росії

30 травня 2024, 18:31
Читать новость на русском

Джерело:

NRK

У Норвегії вважають, що Україна має право на удари по території Росії західною зброєю. Категорична позиція проти цього негативно впливає на пришвидшення перемоги України у війні.

Втім, публічних офіційних заяв про дозвіл атакувати російську територію не буде. Про це в інтерв'ю виданню заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Дивіться також Європейські країни НАТО створять "стіну безпілотників" для захисту від Росії, – The Telegraph

"Україна має кришталево чисте право"

За словами Ейде, Норвегія принципово вважає, що Україна може застосувати зброю, яку вона отримала від західних країн, проти російських військових об’єктів, які стосуються війни в Україні. "Інакше ми накладаємо на Україну демаркацію, що ускладнює перемогу", – зауважив він.

Таку позицію норвезький міністр висловив, посилаючись на міжнародне право.

Україна має кришталево чисте право згідно з міжнародним правом атакувати Росію у межах захисту своєї території,
– сказав він.

За його словами, Україна повинна вести війну у той спосіб, який буде найбільш ефективним. Якщо українську територію атакуватимуть дальнім вогнем із середини Росії, то у ЗСУ має бути можливість бити по ворожих силах у відповідь.

"На війні це цілком нормально, і ми не можемо змусити Україну воювати, тримаючи одну руку за спиною", – додає норвезький міністр.

Втім, на питання, чи буде відповідна офіційна заява від Норвегії, він відповів, що коли це стосується конкретних умов і умов для конкретних систем озброєння, норвезька влада, як і влада деяких інших країн, буде обережна, щоб "не говорити про це вголос".

Зараз війна, і є багато людей, які слідкують за тим, що ми говоримо публічно. Це лінія, яку ми поділяємо з багатьма іншими країнами,
– підсумував Енде.

Удари України по Росії: що кажуть в інших країнах

  • Уже понад десяток країн дали дозвіл Україні бити їхньою зброєю по цілях у Росії. Останніми свою позитивну позицію щодо ударів по Росії висловили у Чехії. Там вважають, що ЗСУ можуть бити по цілях на території Росії у межах міжнародного права.
  • У списку країн, що дозволили Україні атакувати російські цілі, також Велика Британія, Польща, Швеція, Франція, Канада, Нідерланди, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва.
  • Над відповідним дозволом все ще думають, зокрема, у США та Німеччині. А от серед держав, що категорично проти цього, наразі Італія та Німеччина.