Українські полонені в Угорщині: в Єврокомісії вимагають пояснень від Будапешта

19 червня 2023, 17:51
Читать новость на русском

Джерело:

Delfi

Російська православна церква передала Угорщині 11 українських військовополонених. Фактично їм можна вважати заручниками, адже Угорщина не допускає українського консула до полонених. Цією ситуацією вже зацікавилися в Єврокомісії.

Там наголосили, що Угорщині слід пояснити свою роль у звільненні українських військовополонених з Росії та комунікацію з цього питання з Києвом. Про це заявив речник Єврокомісії із закордонних справ і політики безпеки Петер Стано.

Дивіться також "Всіх маємо повернути і повернемо": Зеленський показав зворушливі кадри з обміну полоненими

"Щодо Угорщини, то її влада має пояснити деталі та свою участь у звільненні українських громадян, утримуваних Росією як військовополонених, а також комунікацію Угорщини з цього питання з українською владою", – сказав Стано.

Він також зауважив, що Росія повинна дотримуватися своїх зобов'язань за міжнародним гуманітарним правом і забезпечити гуманне поводження з військовополоненими за будь-яких обставин відповідно до Женевських конвенцій і не наражати їхнє життя на небезпеку.

Що відомо про українських військовополонених в Угорщині

  • 19 червня в МЗС України заявили, що умови перебування в Угорщині переданих їй з РФ українських полонених не дозволяють говорити про їхній вільний статус, і угорська сторона не йде на конструктивний діалог з Києвом у цьому питанні.
  • Водночас в адміністрації Орбана заявили, що нібито повідомляли Києву про передачу Угорщині українських військовополонених, коли це відбулося, та що вони перестали бути полоненими, відколи прибули в Угорщину.
  • Україна вже знає імена та прізвища військових, а також маршрут, по якому їх перевезли до Угорщини. Про це вже повідомили родичам та правоохоронним органам.
  • Неофіційно з’являлася інформація, нібито звільнення одинадцятьох українських військовополонених та їхнє перевезення в Угорщину могли бути особистою ініціативою віцепрем'єра Жолта Шем'єна, про яку не знав більше ніхто в уряді.