Україна та Польща спільно протидіятимуть запуску "Північного потоку-2"

22 липня 2021, 00:02
Читать новость на русском

Джерело:

МЗС України

Україна та Польща домовилися спільно протидіяти запуску "Північного потоку-2". Країни вже звернулися до Німеччини та США з проханням адекватно поставитися до безпекової кризи у регіоні.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба та глава МЗС Польщі Збігнєв Рау зробили спільну заяву щодо ситуації з "Північним потоком-2". У повідомленні мовиться, що єдиною країною у нашому регіоні, яка отримає вигоду від безпекової кризи, є Росія.

Зауважте Німеччина показала текст угоди зі США щодо "Північного потоку-2": чого чекати Україні

Політики наголосили, що актуальні пропозиції щодо заповнення дефіциту безпеки, який утворюється, не є достатніми для ефективної мінімізації загроз від "Північного потоку-2".

Україна та Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2" ,
– мовиться у заяві.

Це триватиме, доки "не розроблять рішення для подолання безпекової кризи, підтримки країн в їхніх прагненнях стати членами західних демократичних інституцій, мінімізації загроз миру та енергетичній безпеці".

Деталі заяви

  • Кулеба і Рау зауважили: рішення будувати "Північний потік-2" створило політичну та безпекову кризу і кризу довіри в Європі. Окрім того, це сталося через лічені місяці після вторгнення Росії на українські землі.
  • Відмова від спроб зупинити будівництво газопроводу лише ускладнює наявні кризи. 
  • "Північний потік-2" створив нові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи загалом.
  • Також газопровід збільшує деструктивні можливості Росії та поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО та ЄС.

Зверніть увагу! США і Німеччина 21 липня досягли згоди  щодо "Північного потоку-2". Україна вже ініціювала консультації з Єврокомісією і Німеччиною, а також направила офіційні ноти у Берлін та Брюссель.