В Україні офіційно продовжили воєнний стан та мобілізацію
Джерело:
Ярослав Железняк7 лютого в Україні продовжили строки дії воєнного стану та загальної мобілізації. У Верховній Раді схвалили відповідне рішення.
Зазначимо, що воєнний стан – це спеціальний правовий режим, який вводять у країні чи окремих її регіонах під час загрози збройної агресії чи нападу. Мобілізація та воєнний стан можуть бути припинені достроково.
До речі Оголошення про мобілізацію на під'їздах у Києві: кого вони стосуються та що значать
Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію в Україні
Парламент схвалив закон про продовження строку дії воєнного стану. "За" проголосували 348 депутатів.
Дія буде продовжена з 19 лютого 2023 року і триватиме знову 90 днів.
Важливо! Це вже шосте голосування парламенту за воєнний стан з початку війни. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.Теж строк з 19 лютого 2023 року і триватиме знову 90 днів,
– наголосив депутат Ярослав Железняк.
Під час дії воєнного стану можуть бути заборони та обмеження на:
- пересування (виїзд за кордон, перевірка документів, комендантська година);
- право на таємницю листування та телефонних розмов;
- право на свободу слова, діяльність ЗМІ, політичних партій;
- проведення виборів та референдумів тощо.
Нагадаємо, що напередодні Зеленський подав у Раду законопроєкти щодо продовження воєнного стану та мобілізації. Це проєкти законів від 6 лютого 8419 та 8420.
Чи буде додаткова мобілізація в Україні
Раніше заступниця міністра оборони України Ганни Маляр заявила, що наразі в Україні не очікується додаткова мобілізація.
За її словами, поки у лавах Збройних Сил України вистачає людей, однак у разі зміни ситуації на лінії фронту в Україні може бути проведена додаткова мобілізація. Вона підкреслила, що перебіг мобілізації залежатиме винятково від ситуації на фронті.
При цьому заступниця міністра оборони України не виключає, що армії, можливо, будуть потрібні додаткові люди, проте цього може й не знадобитися.