Кияни, що живуть у Голосіївському районі міста, нещодавно почали знаходити у під'їздах оголошення про те, що військовозобов'язані чоловіки мають прийти у військкомати до 31 січня. Що це означає та кого стосуються такі повідомлення – читайте у матеріалі 24 Каналу.

До теми Чи можуть обмежено придатних до служби в армії відправити на фронт під час мобілізації

У КМВА пояснили, кого стосуються оголошення у під'їздах

У Київській міській військовій адміністрації розповіли, що означають оголошення, які з'являються у під'їздах містян. За словами пресслужби, панікувати не варто – територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) просто роблять свою роботу.

Вони інформують населення про те, що мобілізаційний процес в країні досі триває. А повідомлення служать нагадуванням для тих, кому вже вручили повістки, що їм треба з’явитися до військкомату.

На під'їздах киян почали з'являтися оголошення щодо мобілізації / Фото з соцмереж

Не варто сприймати такі оголошення в іншому контексті. Все в межах законодавства і компетенції ТЦКСП,
– зазначили в КМВА.

Зверніть увагу Чи може курсант відрахуватися з військового вишу під час воєнного стану: пояснення адвоката

Чи законно заповнювати повістку одразу перед врученням

  • Оскільки воєнний стан та мобілізація в країні тривають, повістки можуть роздавати будь-де. Варто зауважити, що повістка мусить містити підпис керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також мокру печатку.
  • Щобільше, у документі має бути дата вручення, адреса військкомату та час, в який потрібно туди звернутися. Закон не забороняє заповнювати повістки на місці, однак тільки у випадку, якщо це робитимуть у присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка.
  • Також глава військкомату може зробити це особисто. Повістки можуть вручати: органи місцевого самоврядування; керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності своїм працівникам та студентам; власники будинків особам, які там проживають або ж посадові особи районного чи міського військового комісаріату.