В Україні перевірять, чи вдалося соцмережі ВКонтакте обійти блокування
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко доручив перевірити інформацію про заборонену в Україні російську соцмережу ВКонтакте. Розробники раніше заявили, що обійшли блокування.
Проблема протидії ворогу у гібридній війні не зводиться лише до заборон, а має вирішуватися завдяки просвітництву та медіаграмотності. Про це Ткаченко сказав на пресконференції з нагоди 100 днів на посаді, інформує 24 канал.
До теми Російська соцмережа ВКонтакте знову доступна українцям: як вдалось обійти блокування
Ми кілька разів зустрічалися в РНБО з цього приводу, є план заходів. Стосовно ВКонтакте. Я попросив сьогодні перевірити, чи насправді це реалістично, і що можна зробити, які рішення прийняти, щоб протидіяти цій історії,
– розповів Ткаченко.
Міністр також наголосив, що в держави є стратегія боротьби з дезінформацією. Однак деталей не вказав.
Чому виникла потреба перевірити ВКонтакте
Напередодні ВКонтакте на своїй офіційній сторінці для українських користувачів повідомила, що розробники поліпшили роботу проксі в мобільному додатку. Це означає, що українцям вже не потрібно встановлювати сервіси на зразок VPN для обходу блокування.
Користуйтеся VK як і раніше, без жодних VPN,
– написано у повідомленні.
Повідомлення від ВКонтакте для українських користувачів
Відколи діє заборона користуватись ВКонтакте
- 15 травня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко ухвалив рішення про блокування російських соцмереж в Україні.
- Заблокували доступ до ВКонтакте і Одноклассники.
- Під санкції потрапили також усі сервіси "Яндекс", окрім головної сторінки, сайти Mail.Ru Group та антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb.
- Російські соцмережі почали блокувати через підозру в тому, що вони сприяють спецслужбам Росії збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію з обмеженим доступом – персональні дані та особисті листування громадян України.
- Рішення української влади підтримали в НАТО. В заяві Альянсу мовилось, що цей указ був пов'язаний з питанням безпеки, а не свободи слова.
- В травні 2020 року українська влада повторно ухвалила рішення про заборону користуватись російськими соцмережами.