Про обхід блокування в смартфонах повідомили у пресцентрі ВК. Зокрема, пресслужба російської соцмережі розсилає електронні листи користувачам, у яких мовиться про можливість заходити туди без допомоги VPN, повідомляє 24 канал.
Цікаво Як українці ставляться до розблокування російських соцмереж: приголомшливі цифри
Що відомо про обхід ВКонтакте блокування в Україні
Один із працівників 24 телеканалу підтвердив можливість зайти у ВКонтакте в мобільному додатку без використання VPN.
Обійти блокування в України ВК зміг лише в мобільній версії. На персональних комп'ютерах зробити це поки неможливо. Там для входу в соцмережу, як і раніше, потрібен VPN (програма, що дозволяла обходити блокування).
Ми додали проксі в сам додаток, щоб ви могли користуватися ним без обмежень. Оновіть додаток VK – спілкуйтеся вільно і без обмежень,
– мовиться у листі компанії.
Як ВКонтакте вдалось обійти блокування
- Схоже російська соцмережа здійснила такі ж дії, які раніше робив у Росії месенджер Telegram – через проксі-сервер. Фактично це сервер посередник, з використанням якого запит йде не напряму.
- Коли запит йде напряму на домен (тобто сайт, який ви хочете відкрити) а він заблокований – зайти туди не вдасться. Водночас якщо існує сервер посередник, то запит спочатку надходить в інше місце, не заблоковане в Україні, яке й надає усю інформацію з домену.
До теми Чому важливо блокувати російські соцмережі: факти, які пояснюють заборону
Чи може держава знову заблокувати ВКонтакте?
Навряд чи. Державні органи, які мають намір заблокувати таку діяльність, теоретично можуть протистояти обходу, однак це доволі складно. Для цього потрібна потужна інфраструктура.Державні структури повинні через усіх інтернет-провайдерів блокувати ці проксі-сервери, які ще й до того можуть змінюватися. Тобто заблокувати обхід буде неймовірно складно.
Заборона російських сайтів в Україні: що треба знати
- 15 травня 2017 року п'ятий президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування російських ресурсів на території України.
- Заблокували доступ до таких популярних соцмереж, як ВКонтакте і Одноклассники. Також до всіх сервісів Яндекса – Яндекс.Деньги, Яндекс.Новини, Яндекс.Пошта, Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки Яндекса.
- Під санкції потрапили і Mail.Ru Group, сайти антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb.
- Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб.
- Рішення української влади підтримали в НАТО. В заяві Альянсу мовилось, що цей указ був пов'язаний з питанням безпеки, а не свободи слова.
- Відтоді цю заборону українська влада продовжує кожного року. Востаннє її продовжили у травні 2020 року.