Три країни ЄС виходять з платформи щодо імпорту українського зерна: ЗМІ назвали їх
Джерело:
Polska Agencja PrasowaУкраїна заявила про готовність подати позов на Польщу, Угорщину та Словаччину до СОТ через відмову цих держав скасувати заборону на ввезення нашої агропродукції. Опісля відповідні країни вирішили вийти з Координаційної платформи щодо цього питання.
Про скаргу Києва до Світової організації торгівлі стало відомо 18 вересня. Того ж дня польські ЗМІ почали писати, що Варшава, Будапешт і Братислава припиняють участь у механізмі обговорень імпорту українського зерна.
Дивіться також У Польщі допустили блокування вступу України в ЄС через "зерновий конфлікт"
Чим мотивоване таке рішення
Одне з інформаційних агенств Польщі пояснило з посиланням на власні джерела рішення трьох країн тим, що Київ може використати інформацію, надану в межах Координаційної платформи, проти Польщі, Угорщини та Словаччини у процесі СОТ.
У зв'язку зі заявами України про порушення справ проти Польщі, Угорщини та Словаччини у Світовій організації торгівлі, ці три країни ЄС не братимуть участь в роботі платформи в Брюсселі щодо питання українського зерна,
– йдеться у матеріалі RAP.
Зверніть увагу! Координаційну платформу було створено весною 2023 року після запровадження кількома державами Євросоюзу односторонніх обмежень на імпорт української агропродукції.
В її роботі брали участь представники таких країн, як Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія, Болгарія, звісно, України, а також делегати від Європейської комісії.
Контекст
- Слід сказати, що 15 вересня Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України.
- Водночас наша держава заявила про готовність вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.
- Однак у Варшаві, Будапешті та Братиславі вирішили запровадити односторонні обмеження. До того ж у Польщі констатували, що вводять відповідні обмеження на безстроковий термін.