Український народ показав, що він рабом не буде, – священник "Золотоверхого" про Майдан
Під час Революції Гідності Михайлівський Золотоверхий монастир став притулком для активістів та місцем першої мобілізації. До процесу допомоги людям тоді залучились усі священники та монахи.
Про це в інтерв'ю 24 каналу в рамках проєкту "Барикади Гідності" розповів священник Православної Церкви України Михайло Омельян. Він зазначив що тоді "Євангеліє" ожило для простих людей.
До теми "Беркут" не наважився зайти до Михайлівського монастиря, – священник про розгони Євромайдану
Коли на Майдані почали стріляти по активістах, священники та монахи не злякалися, але розуміли, що треба бути максимально ефективними, допомагати не лише словом, а й справами.
Люди побачили, як Господь через наші руки, руки народу, руки волонтерів діє та допомагає кожному. Український народ показав, що він рабом не буде,
– наголосив Омельян.
Священник додав, що упродовж багатьох віків український народ показує, що він створений вільним і для європейських цінностей, а не для того, що його вводили в оману.
Зверніть увагу!
Авторка проєкту – керівниця відділу новин сайту 24 каналу Наталя Боднар.
Повне інтерв'ю з священником Михайлом Омельяном: дивіться відео
"Золотоверхий" під час Революції Гідності: як це було
- Під час Революції Гідності 2013 – 2014 років Михайлівський монастир став прихистком для активістів.
- У ніч на 30 листопада 2013 року влада почала силою розганяти мітингувальників з Майдану. Частина протестувальників, які зуміли втекти та уникнути жорстокого побиття, знайшли прихисток у стінах монастиря.
- З 10 на 11 грудня 2013 року дзвони "Золотоверхого" вперше за 8 століть били на сполох, сповіщаючи киян про наступ спецпідрозділу "Беркут".
- Як наголосив Михайло Омельян, коли "Беркут" біг за студентами, то на територію "Михайлівського" він не наважився зайти.