В Україну прибули прем'єри Чорногорії та Албанії й відвідали Ірпінь
Джерело:
телеграм Олександра МаркушинаДо нашої держави прибуває все більше лідерів з різних країн світу. Таким чином вони показують свою підтримку Україні.
Сьогодні, 15 червня, прибули прем'єр Чорногорії Дрітан Абазович та Албанії – Еді Рама, вони відвідали Ірпінь. Про це повідомив ірпінський міський голова Олександр Маркушин.
До теми Генштаб поділився історією захисника, який 2 пострілами зупинив десятки російських окупантів
Ми співчуваємо Україні через численні людські втрати, страждання та руйнування, які тривають місяцями,
– констатував Абазович після побаченого.
Мер Ірпеня ж заявляє, що знову і знову не втомлюється розказувати та показувати світовим політикам наслідки російської агресії в Україні та Ірпені зокрема.
Маркушин переконаний, що ми повинні кожного дня нагадувати світові про жорстокі злочини росіян. Адже ці звірства тривають й досі на тимчасово окупованих територіях нашої держави. Ми ж просимо про допомогу і підтримку, бо лише разом зі світовою спільнотою можемо подолати це зло.
Що відбувається в Ірпені після звільнення
- Місто звільнили на початку квітня, як і всю Київщину та Північ України. Тоді почали відкриватися жахи про звірства російських окупантів там. Ірпінь зруйнований та понищений, як і Буча, Бородянка та інші міста і села. Але через кілька місяців потрохи життя туди повертається. Наприклад, Укрзалізниця вирішила допомогти мешканцям Ірпеня, які втратили житло внаслідок вторгнення російських окупантів. Наразі у місті функціонуватимуть тимчасові поселення – купейні вагони, облаштовані кондиціонерами та санвузлами.
- Окрім світових політиків, в Ірпінь також приїжджав всесвітньо відомий архітектор і урбаніст Хірокі Мацура. Він пообіцяв, що розробить стратегію просторового розвитку Ірпеня. Архітектор зауважив, що саме Ірпінь – одне з найкращих міст України для запуску урбаністичних проєктів. Такий висновок він зробив після того, як побував ще в 10 містах України.
- Також у Бучу та Ірпінь у травні з візитом приїздили Глави МЗС Німеччини і Нідерландів. Тоді місцевий священник у Бучі показав главі німецького МЗС Анналені Бербок відео із вбитими людьми з громади. Він наголошував, що про ці звірства має знати весь світ. Міністерка відзначила, що Буча стала страшним символом цієї війни – через вбивства, зґвалтування, катування. Присутність там дає відчуття, що це може статися з кожним.
ЗСУ дещо стримує у контрнаступі для звільнення решти територій: дивіться відео