Успіх з незвичайним життєвим досвідом: новий випуск "А що далі?" з Сироїд та Безкаравайним

13 травня 2021, 15:16
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Ветерани чи захисники України? Як зробити ветеранську спільноту рушійною силою розвитку України. Про можливості освіти, саморозвитку та підтримки створення бізнесу для ветеранів. Чи справедливими та достатніми є державні гарантії для ветеранів? Чому українцям важливо дбати про ветеранів не лише у Фейсбуці? Та, як сформувати в Україні культуру поваги до ветеранів?

Про це розмовляла Оксана Сироїд із Заступником міністра у справах ветеранів України Ігорем Безкаравайним у новому випуску "А що далі?".

З початку російсько-української війни кількість учасників бойових дій в Україні становить вже майже 500 тисяч. Це ті люди, які віддали свій час, своє здоров’я, а іноді і життя для захисту незалежності, інтересів та територіальної цілісності України.

"У нас є ідея зробити з ветеранів певну рушійну силу, в яку, якщо вкласти ресурс, повернути їх до цивільного життя, дати їм освіту, забезпечити державними гарантіями, вони не будуть утриманцями, розповідає Ігор Безкаравайний. – Це будуть люди, які мають певний стержень для того, щоб щось робити, і вони будуть рухати як економіку, так і країну взагалі вперед".

Люди в 2014 році йшли воювати не заради безкоштовного проїзду, переконана ведуча програми Оксана Сироїд. "Я пригадую, як в січні 2015 року була в Дебальцево. І мене розпирало від гордості за те, що ці люди в таких жалюгідних умовах, з розбитою технікою є спокійні, гідні, випромінюють самодостатність".

Як зазначає заступник міністра, сьогодні більшість пільг та гарантій ветеранам мають радше декларативний характер, адже бюджет міністерства значно менший ніж будь-якого іншого центрального органу виконавчої влади в країні. Водночас, ми маємо формувати в суспільстві певну культуру ставлення до ветеранів. Тому, що якби не люди, які пішли захищати територіальну цілісність держави, то, в принципі, держави могло б і не бути.

Довідка

Ігор Безкаравайний – заступник Міністра у справах ветеранів України. Ветеран ЗСУ. Учасник "Ігор нескорених". Ігор Безкаравайний контрактником служив у 93-й окремій механізованій бригаді (нині – "Холодний Яр"). Із початку війни і до поранення брав участь у бойових діях на Сході держави як водій механік БМП-2. У 2015 році в районі Карлівки, що на Донеччині, зазнав поранення, підірвавшись на протитанковій міні. Після завершення служби пішов працювати на державну службу – спочатку у Міністерство молоді та спорту, далі у Міністерство охорони здоров’я. Також, був експертом державного підприємства "Прозорро продажі". До війни був підприємцем.

Нагадаємо, "А що далі?" – новий соціальний медіа проєкт віце-президентки Київської школи економіки і співголови Львівського безпекового форуму Оксани Сироїд, який має боротися з наративами російської пропаганди в Україні про начебто неспроможність українців будувати успішну державу. Програми виходитимуть щочетверга на YouTube-каналі проєкту.

Партнери проєкту:

  • Львівський Безпековий Форум
  • Київська Школа Економіки
  • Інститут Просвіти

Проєкт реалізується за підтримки Фонду Ганса Зайделя в Україні.