Увертюра до парламентського твору "Коаліція" затягується
Два тижні, чотири зустрічі робочої групи та легкі штрихи майбутньої угоди.
Політики обіцяють написати коаліційну угоду до 1 грудня
Зараз політики прогнозують: дійдуть згоди до 1 грудня. Хоча Петро Порошенко раніше обіцяв, що коаліція буде готова в перші дні після виборів. Майбутні коаліціанти запевняють: твердо знають, над чим так довго працюють.
Я, наприклад, із соціально-гуманітарною реформою: освіта, соціальна політика, охорона здоров'я, культурний простір. А ще шість груп є, і сьогодні колеги повинні прийти із напрацюваннями, – розповів кандидат у депутати від "Народного фронту" В'ячеслав Кириленко.
Майбутні коаліціанти працюють над 7 напрямками угоди
Загалом, в угоді – 7 напрямків. Депутати запевняють, що насамперед їх хвилює боротьба з корупцією, реформи судів, децентралізація. Виводять кожну літеру угоди. Тому так довго.
У нас навіть є таблиця, по якій по кожному з напрямків ми підводимо попередні підсумки. От дивіться, 7 напрямків – "Блок готовий", "Блок готовий", "Блок готовий". Наприклад, по цьому напрямку, крім судової реформи, все готове, – сказав кандидат у депутати від "Блоку Петра Порошенка" Віталій Ковальчук.
Експерти бояться, що лідери ділять портфелі
Хоча для багатьох експертів очевидно: розмов у майбутнього парламентського альянсу більше довкола "медом намазаних" крісел в уряді та парламенті. Президент за законом не формує коаліцію, проте він одразу показав, хто в парламентському домі має бути господарем. Адже, якщо люди Президента матимуть найбільше місць у парламенті та ще й сидітимуть в уряді, гарант фактично контролюватиме майже всі гілки влади. Проте Арсеній Яценюк поступатися не збирається. Лобіює свої інтереси.
У перемовинах беруть участь новачки – "Об'єднання "Самопоміч"
Крім двох таборів досвідчених парламентраріїв, у перемовинах щодо союзу беруть участь політичні новачки – "Самопоміч"
Наша позиція була від самого початку така, що Україна дала унікальний шанс, в принципі, сьогодні нам. Тому що до парламенту пройшли, першими пройшли три патріотичні українські сили. І я думаю, що кожна з них налаштована на співпрацю, на добру справу, – сказала кандидат у депутати від"Об'єднання "Самопоміч" Оксана Сироїд.
Олег Ляшко вимагає потрфелів від трьох міністерств
До перемовників приєднався й Олег Ляшко. Головний радикал країни одразу з порогу вимагає урядових портфелів. Хоча його партія на виборах отримала лише п'яте місце, проте не соромиться просити одні з ключових міністерств. Себе бачить у кріслі головного міліціонера.
Наша партія, якщо ми ввійдемо до уряду, ми будемо претендувати на те, щоб очолити Міністерство внутрішніх справ, Міністерство палива і енергетики і, можливо, Міністерство освіти, – сказав кандидат у депутати від "Радикальної партії" Олег Ляшко.
"Батьківщина" приєдналась до коаліційних перемовин
Наприкінці тижня у коаліційну гру вступила і "Батьківщина". Переконують, також прийшли у будівлю під куполом зі своїми пропозиціями. Втім, їх зміст не конкретизують. Проте з порога закликають потенційних колег по коаліції поквапитись.
11 числа – коаліція, всі оці затягування часу в оцих комісіях, групах. Я вже це проходив. І в шостому, і в сьомому. І знаю, чим усе закінчується. Тому відтермінування строку коаліції – це російський план. Тому що, якщо буде війна, завтра почнеться, то який парламент введе надзвичайний або воєнний стан. Є питання? Є, – розповів кандидат у депутати від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін.
Довге створення коаліції 2006 року привело до влади Януковича
Наступний раунд коаліціади заплановано вже на понеділок. Втім, експерти побоюються, аби майбутні коаліціанти не наступили на старі граблі. До прикладу, 2006 року аж чотири місяці Ющенко та Тимошенко ділили посади. Не домовилися. Так "любі друзі" перетворилися на лютих ворогів. Тоді чвари зіграли на руку Януковичу, який за допомогою вчорашнього суперника Ющенка отримав прем'єрство. Не слід забувати наступній коаліції і про пильне "око" Європи. Радівські "ігри престолів" можуть відвернути Захід від України.