Переможці виборів домовляються про створення коаліції

На широкий загал лише презентують варіанти коаліційної угоди із загальними фразами про євроінтеграцію, децентралізацію та подолання корупції. Перший такий документ озвучив Порошенко.

Для всіх політичних сил, які я запрошую в коаліцію, ми підготували угоду, вона не про посади,
— повідомив Президент України Петро Порошенко.

БПП та НФ написали угоди створення коаліції

До коаліції на власний лад "Блок Петра Порошенка" запрошує "Народний фронт", "Самопоміч" та "Батьківщину". Натякають: разом із мажоритарниками сформують найбільшу фракцію на 150 багнетів. Тому командувати парадом, скоріш за все, будуть вони.

Переможець виборів за партійними списками "Народний фронт" відреагував миттєво: мають свій проект та свою коаліцію. Вони просять проєвропейські сили зголошуватися на об'єднання під їхнім "крилом", але з однією умовою: той, хто виграв вибори, той і замовляє музику — тобто, формує уряд і його очолює.

Відповідно до європейської практики, партія, яка отримала перше місце на виборах, зобов'язана розпочати процес формування коаліції. Я оголосив про принципи формування коаліції,
— каже лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк.

Найімовірнішим учасником коаліції буде "Об'єднання "Самопоміч"

Молодим партнером в коаліції буде головний сюрприз виборів — "Об'єднання "Самопоміч". Окрім того, у союзі може опинитися й "Батьківщина", й "Радикальна партія Олега Ляшка".

Ми всі готові залишитися у парламенті та виконувати домовленості в межах коаліції, які ми досягнемо щодо того, що потрібно зараз робити в державі для її оборони та розвитку економіки,
— говорить кандидат від "Об'єднання "Самопоміч" Єгор Соболєв.

Переможцям складно домовитись через партійних спонсорів, — експерт

Експерти такі затягнуті переговори пояснюють просто: переможцям складно домовитись не тільки через дужий апетит на владу кожного, але й через різнобарвних партійних спонсорів.

"Всі ті політичні сили, які в нас потрапили до парламенту, мають фінансування з боку олігархів. Якщо ці олігархи різні, то цим політичним силам буде важко домовитися. Важко зараз розуміти справжню мотивацію політичних сил, які потрапили до парламенту", — вважає політолог Сергій Таран.

Посаду Прем'єр-міністра, скоріш за все, посяде Яценюк

Вже ввечері п'ятниці спільної мови політики знайшли. Принаймні, три ключові сили запевняють у цьому після переговорів. Квот не буде, місця в уряді — найздібнішим. Прем'єрство, скоріш за все, залишиться в Арсенія Яценюка, — про це вже заявив Президент. А прогнозоване Володимиру Гройсману крісло спікера — ще під питанням.

Серед інших питань ми обговорили також питання, що кандидат від коаліції, який дістане підтримку на пост Прем'єр-міністра, внесе затверджену до парламенту кандидатуру членів свого кабінету, які пройдуть, звичайно, етап публічного обговорення, громадського обговорення та обговорення на загальних зборах коаліції,
— повідомив кандидат від "Народного фронту" В'ячеслав Кириленко.

А з наступного тижня знову перемовини. До розмови запрошують "Батьківщину" та "Радикальну партію Олега Ляшка".