В Ужгороді дівчинку з ДЦП не впустили у розважальний центр через візочок: реакція омбудсмена
Джерело:
Тетяна МачабеліВ Ужгороді дівчинку з ДЦП, яка пересувається на колісному візочку, не впустили у дитячий розважальний центр. Заявили, мовляв, дитина може порушити правила.
Однокласник запросив дівчинку у розважальний центр на день народження. Про це розповіла керівниця громадської організації "Неємія", опікунка дівчинки Тетяна Мачабелі.
Читайте також Водій автобуса образив чоловіка з інвалідністю: на інцидент відреагував омбудсмен
Дитину не пустили в заклад через візок
Опікунка розповіла, що дитина була неймовірно щаслива. Проте заклад, в якому проводили свято, не дозволив дівчинці перебувати там у колісному візочку. Дали посилання на правила.
Дитину не впустили через "правила" / Фото зі сторінки Тетяни Мочабелі
Адміністраторам сказали, що дитина не буде заїжджати на ігрові майданчики, а колеса візочка були чисті.
Цей вчинок є чистою дискримінацією дітей з інвалідністю і ганьбою для власника закладу...У мене дисонанс – "Дитячий клуб" не приймає дітей з інвалідністю на колісних візочках,
— написала Тетяна.
Позиція закладу
У дитячому клубі зазначили, що сталась "прикра ситуація" з інвалідним візочком через провину адміністраторів. Ті спиралися на загальні правила закладу і не мали досвіду для вирішення ситуації. Стверджують, що в особистій розмові з мамою дівчинки адміністрація закладу принесла свої вибачення.
Ми заклад зовсім новий, працюємо над своїми недоліками та зробимо все, щоб кожному нашому відвідувачу було затишно і комфортно,
– мовиться у відповіді.
Відомо, що Тетяна є опікункою дитини. Дівчинці вісім років. За словами жінки, у день, коли трапився цей інцидент, персонал закладу не просили вибачення ні у дівчинки, ні у неї.
Цікаво Рятував життя в запеклих боях під Бахмутом: подарунок від школярки став оберегом для бійця ЗСУ
Омбудсмен відреагував на інцидент
Омбудсмен Дмитро Лубінець зазначив, що фейсбуком шириться повідомлення, в якому зафіксовано випадок порушення прав дитини з інвалідністю в дитячому розважальному центрі в Ужгороді. Зокрема, її права на відпочинок і дозвілля.
"Як йдеться в повідомленні, адміністратори розважального центру відмовили дитині, яка пересувається на кріслі колісному, у відвідуванні закладу", – додав Лубінець.
Для з'ясування обставин та отримання пояснень до розважального закладу скерували запит, в якому наголосили на:
- неприпустимості будь-яких проявів дискримінації щодо дітей з інвалідністю та представників інших маломобільних груп населення,
- дотриманні принципу доступності у сфері послуг, відпочинку та дозвілля,
- доцільності створення безбар'єрного ігрового простору.
Крім того, були скеровані відповідні запити до Ужгородської міськради, Закарпатської ОВА щодо невідкладної перевірки зазначеної у повідомленні інформації та вжиття належних заходів реагування, у разі наявності правових підстав,
– зауважив омбудсмен.
Він додав, що Україна, ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини та Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю, визначила їх частиною національного законодавства та взяла на себе зобов'язання дотримуватись їхніх положень, виконувати встановлені ними вимоги:
- Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
- Згідно з Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю, держави-учасниці вживають належних заходів для того, аби діти з інвалідністю мали рівний з іншими дітьми доступ до участі в іграх, проведенні дозвілля, відпочинку та у спортивних заходах, зокрема, в межах шкільної системи.
Лубінець підсумував, що питання забезпечення рівності прав і свобод осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, як однієї з найбільш вразливих категорій громадян, перебуває на його контролі.