В Криму озброєні правоохоронці оточили учасників патріотичної акції

20 серпня 2017, 19:00
Читать новость на русском

Російські окупанти в Криму не послаблюють тиску на кримських татар. 20 серпня правоохоронці намагались зірвати пам'ятну акцію кримськотатарських активістів. Нагнавши людей у масках та погрожуючи затриманнями, окупанти не впустили татар на місце проведення мітингу. Втім, це не зупинило безстрашних активістів.

Кількадесят озброєних людей оточили базу відпочинку "Ковбой" у селі Біла Скеля, де мала відбутись пам'ятна акція кримських татар. Люди зібрались вшанувати 30-річчя проведення масових мітингів кримських татар у Москві влітку 1987 року.

Чітких пояснень від російських правоохоронців немає. Кажуть, що начебто на території бази знайшли схованку зі зброєю. І проведення акції тут ні до чого.

Читайте також: В окупованому Криму намагаються зірвати патріотичні заходи

Та за кілька хвилин, окупанти заговорили зовсім іншим тоном. Представник російської поліції оголосив, що зібрання кримських татар – незаконне. Зрештою, від погроз окупанти перейшли до дій. Російські правоохоронці затримали одного з організаторів акції Бекіра Умерова. Та згодом, взявши відбитки пальців, його відпустили.

Я сказав, що кращі часи наступлять, коли у вас президент зміниться або генеральний секретар. Вони ж мої слова так перевернули, наче я бажаю смерті їх президенту. Сказали, складуть протокол. Я, пославшись на їх закони, відповів, що нічого не підпишу, і жодних показів не дам,
– розповів організатор акції Бекір Умеров.

Та попри усі погрози окупантів, пам'ятна акція кримських татар все ж відбулась.

"Де-факто влада Криму, російська влада демонструють черговий витік репресій та переслідувань мирних активістів на території Криму. Amnesty International наполягає на тому, що люди демонструють свою громадську позицію, і за це їх не можна переслідувати", – заявила прес-секретар Amnesty International в Україні Марія Гур'єва.

Зазначимо, що після окупації Криму російська ФСБ регулярно проводить на півострові обшуки й допити журналістів, активістів та громадських діячів. Правозахисники називають це "боротьбою з інакомисленням". За час російської окупації у Криму заарештували 19 людей, понад 20 зникли безвісти.