В окупованому Криму б'ють на сполох: не вистачає питної води
Жителі окупованого Криму потребують додаткового обсягу якісної питної води. Наразі водопостачання міст і сільських населених пунктів здійснюється з місцевих джерел.
Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".
Дивіться також: Чому в кримчан з інвалідністю відбирають дітей
Так, так званий російського «віце-прем'єр Криму» Юрій Гоцанюк заявив, що наразі в умовах припинення подачі дніпровської води по Північно-Кримському каналу водопостачання міст і сільських населених пунктів окупованого півострова здійснюється з місцевих джерел.
Підземні води окупованого Криму, що використовуються в системі централізованого питного водопостачання, не проходять попереднього очищення.
Окупаційна влада намагається визначити найпроблемніші населені пункти, де місцеві жителі користуються неякісною питною водою. Там хочуть забезпечити виконання заходів щодо встановлення станцій доочистки води.
Видання наголошує, що кількість людей, які користуються послугами централізованого питного водопостачання, становить 88% населення окупованого півострова.
Як писав 24 канал, ситуація із водою загострилася після викиду невідомої речовини в окупованому Армянську, який стався у ніч з 23 на 24 серпня. Російська окупаційна влада Криму хоче використати наслідки екологічного лиха як аргумент на користь відновлення подачі води з Дніпра.
Про наслідки хімвикиду на заводі "Кримський титан" дивіться у відео:
Нагадаємо, раніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія хоче отримати з підконтрольної Україні території воду, адже на півострові триває сильна засуха.