В Україні почали частіше будувати бункери

30 травня 2011, 11:10
Читать новость на русском

Ажіотаж навколо апокаліпсису та природні катаклізми, змушують людей шукати захисту.

Олег Наконечний - директор будівельної фірми, яка займається зведенням персональних бункерів. Напрямок новий, але перспективний. Він зізнається - клієнти ладні викласти чималі гроші за те, щоб спати спокійно.

“Ну від кінця світу я не впевнений, а від незаконного вторгнення, воєнних дій, бомб, ударів, землетрусів, повеней захистить”, - каже директор будівельної фірми Олег Наконечний.

Бетонний бункер - розташований під землею на глибині 3-х метрів, він обладнаний автономною системою електро-, водопостачання та каналізацією. Є спеціальне приміщення для збереження продуктів харчування та прилади, які подають повітря та його очищують. За бажанням, підземні маєтки можна оздобити чим завгодно - були б гроші. Квадратний метр економ-класу коштує 3-4 тисячі євро, вартість віп-приміщення може дотягнути і до мільйона євро.

“Робили бункер площею 45 квадратних метрів, глибина 3 метри від верхньої точки перекриття, з внутрішніми оздоблювальними роботами, під євро ремонт, та повна система забезпечення”, - каже директор будівельної фірми Олег Наконечний.

Зведення схованки справа не швидка, роботи на майданчику тривають майже рік. Згодом господарі мають ще й зареєструвати свої підземні квадратні метри.

“Бункер, який будується фірмою це простий об’єкт нерухомості, це не шахта для пуску ракет, чи якихось військових дій, тому ніяких особливих дозволів не потрібно, достатньо стандартного пакету документів”, - каже юрист Федір Веніславський.

Залишитись без роботи - будівельники спецприміщень не бояться. Їх послуги безкоштовно рекламують у всьому світі. Серед - ентузіастів , американський проповідник Гарольд Кемпінг, який пророкував армагедон на 21 травня. Свою помилку 89-річний провісник пізніше пояснив, що мовляв, мав на увазі, йдеться про початок духовного знищення світу.