Hyperloop в Україні: Омелян анонсував власні розробки держави

22 лютого 2018, 14:50
Читать новость на русском

Українські компанії розроблятимуть власну швидкісну залізницю за технологією Hyperloop. Для цих цілей створено проект HypeUA.

Як повідомляє кореспондент 24 Каналу Яніна Ткачук, про це під час прес-конференції в Києві заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Швидкісні залізниці відходять в минуле з появою Hyperloop. Для України це спосіб увійти до низки передових країн", – зазначив він.

Читайте також: Мільярдер Річард Бренсон долучився до будівництва надшвидкісних поїздів Hyperloop

За словами Омеляна, міністерство з низкою компаній буде розробляти технологію Hyperloop в Україні. Серед розробників будуть "Укроборонпром", Національна Академія Наук, "Південмаш". Тестовий майданчик побудують у Дніпрі.

Як розповів Омелян, заплановано три стадії реалізації проекту. Перша – оцінка на рівні Академії Наук. Тестовий майданчик будуватиметься на другій стадії (у планах – наступного року). Третій етап – промислове виробництво. До реалізації проекту залучать приватні інвестиції. Бюджет проекту обіцяють озвучити за 2-3 тижні.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, Україна – в ТОП-5 держав, що розробляють цю технологію, і чи не єдина, де є підтримка на державному рівні.

"Наша мета – щоб ті напрацювання, які ми отримаємо в процесі роботи над проектом, були базовими для використання у всьому світі", – заявив Омелян.

Він додав, що будівництво Hyperloop в Україні попередньо оцінюється вдвічі дешевше, ніж будівництво високошвидкісних залізниць.

Що таке Hyperloop One? Це американська компанія, заснована Ілоном Маском. Вона розробляє високошвидкісні залізниці – надшвидкісну транспортну систему з пасажирськими капсулами у вакуумній трубі, яка повинна досягти швидкості до 1080 кілометрів на годину.

11 травня 2016 року у пустелі штату Невада провели перше успішне випробування Hyperloop.