Як повідомляє кореспондент 24 Каналу Яніна Ткачук, про це під час прес-конференції в Києві заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Швидкісні залізниці відходять в минуле з появою Hyperloop. Для України це спосіб увійти до низки передових країн", – зазначив він.

Читайте також: Мільярдер Річард Бренсон долучився до будівництва надшвидкісних поїздів Hyperloop

За словами Омеляна, міністерство з низкою компаній буде розробляти технологію Hyperloop в Україні. Серед розробників будуть "Укроборонпром", Національна Академія Наук, "Південмаш". Тестовий майданчик побудують у Дніпрі.

Як розповів Омелян, заплановано три стадії реалізації проекту. Перша – оцінка на рівні Академії Наук. Тестовий майданчик будуватиметься на другій стадії (у планах – наступного року). Третій етап – промислове виробництво. До реалізації проекту залучать приватні інвестиції. Бюджет проекту обіцяють озвучити за 2-3 тижні.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, Україна – в ТОП-5 держав, що розробляють цю технологію, і чи не єдина, де є підтримка на державному рівні.

"Наша мета – щоб ті напрацювання, які ми отримаємо в процесі роботи над проектом, були базовими для використання у всьому світі", – заявив Омелян.

Він додав, що будівництво Hyperloop в Україні попередньо оцінюється вдвічі дешевше, ніж будівництво високошвидкісних залізниць.

Що таке Hyperloop One? Це американська компанія, заснована Ілоном Маском. Вона розробляє високошвидкісні залізниці – надшвидкісну транспортну систему з пасажирськими капсулами у вакуумній трубі, яка повинна досягти швидкості до 1080 кілометрів на годину.

11 травня 2016 року у пустелі штату Невада провели перше успішне випробування Hyperloop.