В Україну не пустили лідера союзу угорців Румунії

7 квітня 2019, 09:45
Читать новость на русском

Лідеру Демократичного союзу угорців Румунії Хунору Келемену не дозволили в’їзд в Україну – заборона діятиме півтора року. У МЗС Угорщини на це вже відреагували.

Келемен їхав в Ужгород на святкування 30-річчя місцевої угорської організації Товариство угорської культури Закарпаття, про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Wizz Air не пустив на рейс російських журналістів, що прямували до України

Він заявляє, що прочекав у пункті пропуску близько години та отримав відмову у в'їзді в Україну від прикордонників.

Вони позбавили мене права в'їжджати в країну без будь-яких пояснень. Вони просто повідомили, що я не можу перетнути кордон,
– стерджує Келемен.

Міністерство закордонних справ Угорщини викликало посла України в Будапешті Любов Непоп. Під час розмови з послом прес-секретар відомства назвав крок української влади неприйнятним і антиугорським.

"Прес-секретар підкреслив, що розглядає заборону в’їзду в Україну лідеру Демократичного союзу угорців Румунії (RMDSZ) Хунору Келемену як неприйнятний і антиугорський крок", – повідомили у прес-службі відомства.

Заборона на в'їзд голови ДСУР в Україну діє 1,5 року – її підтвердили і у Державній прикордонній службі України. Там кажуть, що прикордонники виконували доручення правоохоронних орагнів, пише Укрінформ.

Чому конфлікт між Україною та Угорщиною загострився?Конфлікт між Україною та Угорщиною триває вже понад рік. Спочатку Угорщина заблокувала зустрічі в межах співпраці України з ЄС і НАТО через ухвалений Києвом закон про освіту, який набув чинності 28 вересня 2017 року.

Офіційний Будапешт побачив порушення прав угорської меншини у нормі закону щодо обов’язкового отримання освіти державною мовою. Офіційний Київ ці звинувачення відкидає.

Згодом між двома державами розгорівся новий конфлікт через те, що на Закарпатті українцям роздавали угорські паспорти. Зокрема, у мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

Через це 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт заявив про вислання українського консула. Угорські консульства припинили і не будуть відновлювати процедуру видачі угорського громадянства українцям на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.