Про це йдеться в ноті, яку Міністерство закордонних справ України передало угорському послу Ерно Кешкеню, повідомляє прес-служба відомства.

Читайте також: "За жодних обставин": в Угорщині відреагували на вимогу відкликати консула з України

"У зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин", – йдеться у ноті.

У Клімкіна також очікують, що Угорщина "утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків" щодо України, а посадові особи цієї країни, зокрема дипломати, надалі не порушуватимуть закони України.

Читайте також: Подвійне громадянство в Україні: Клімкін окреслив суть проблеми

Нагадаємо, скандал розгорівся після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. У мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй. Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.

Що таке "персона нон грата" Дипломатичний термін, який означає іноземну особу, якій відмовляють в надані агреману (попередній дозвіл на отримання посади посла в приймаючій країні), або ж дипломатичного представника, якого уряд країни перебування оголосили небажаним. Така особа повинна покинути територію приймаючої країни, у випадку ж, якщо вона залишиться, то втрачає всі дипломатичні привілеї (зокрема, імунітет від кримінального переслідування).