Про це заявив Державний секретар МЗС Угорщини Томаш Менцер під час прес-конференції, передає Mukachevo.net.

Читайте також: Угорщина відзначилася заявою про законність подвійного громадянства в Україні

Раніше у МЗС України пригрозили видворити з країни угорського консула з Берегово Закарпатської області, якщо Міністерство закордонних справ Угорщини не відкличе його.

Берегівське консульство діє відповідно до угорських та міжнародних стандартів, і не порушує українських законів
– сказав Менцер.

Окрім того, угорський держсекретар звинуватив Україну в "утисках та залякуванні" угорської громади. Зокрема, за його словами, "українське законодавство про освіту позбавляє права місцевих угорців навчатися рідною мовою", а закон "Про мову" прокладає шлях для усунення угорської мови у сферах культури, ЗМІ та громадських установах.

Менцер додав, що у малих та середніх підприємців, які фінансуються урядом Угорщини згідно з програмою підтримки закарпатського бізнесу "час від часу викликають на допити". Також, за словами чиновника, відбувається тиск на угорських дипломатів.

Нагадаємо, скандал розгорівся після того, як стало відомо, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, у мережі з'явилось відео, як в угорському консульстві у місті Берегово місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй. Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.

У підсумку генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що особи, щодо яких буде встановлено факт подвійного громадянства, будуть позбавленими громадянства України. А прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження за фактом видачі українцям у Берегово угорських паспортів.