Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє "Укрінформ".

Читайте також: В Угорщині підтвердили погрози вислати українського консула

Так, відповідне провадження зареєстровано. Служба безпеки України веде слідство. Ми ведемо процесуальний нагляд. Отримання подвійного громадянства є категорично заборонено українською Конституцією. Тут двох тлумачень бути не може. Якщо є докази на подвійне громадянство, це має каратися,
– зазначив Луценко.

За словами гепрокурора, якщо є докази того, що громадянин України має також інше громадянство, то це має каратися. Луценко нагадав справу народного депутата Андрія Артеменка, у якого встановили громадянство Канади та інших держав.

"Коли було встановлено його подвійне громадянство, Президент діяв виключно у своїй компетенції, захищаючи Конституцію і позбавив його українського громадянства", – наголосив Луценко.

Гепрокурор наголошує, що СБУ позбавлятиме українського громадянства усіх осіб незалежно від посади, в яких виявлять подвійне громадянство під час слідства.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.