Про це повідомив Павло Клімкін у середу, 26 вересня, пише "Укріфнорм".

Читайте також: Посольство Чехії відповіло на звинувачення у "наданні чеського громадянства" закарпатцям

Ми в результаті годинної дискусії не досягли згоди щодо того, яким чином тлумачити цей інцидент. Я запропонував пану Сійярто самому відкликати консула, і я так розумію, що він не згоден,
– заявив глава МЗС України.

Клімкін також зазначив, якщо відповідного рішення не буде у найближчі дні, то угорського консула видворять. За його словами, логіка, якої дотримується угорська сторона, дуже схожа до російської. Так, Будапешт заявляє про "свідоме переслідування угорської громади" в Україні.

Ми завжди намагалися допомогти нашій угорський громаді, допомогти їм відчувати себе добре в країні, громадянами якої вони є, і не бути ізольованими,
– підкреслив глава МЗС України.

Клімкін зазначає, що проблема не тільки у видачі паспортів. Угорщина також порушує міжнародне право і законодавство України. Так, угорські консули інструктують українських громадян, як приховувати своє нове громадянство. Також угорські дипломати закликають маніпулювати документами при перетині кордону.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.

Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.