Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Читайте також: Угорщина закликає не продовжувати санкції проти Росії автоматично

З такою заявою угорський дипломат виступив в Будапешті перед відльотом до Нью-Йорка, де Сійярто візьме участь у засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Якщо українська сторона вишле консула (Угорщини), це не залишиться без відповідних заходів із боку угорської сторони, однак є надія, що цього можна уникнути,
– сказав угорський міністр.

Політик також підтвердив, що у вівторок зустрінеться зі своїм українським колегою Павлом Клімкіним. За словами Сійярто, останнім часом в Україні "посилилися антиугорські настрої", що він пов’язує з підготовкою до проведення в Україні президентських і парламентських виборів.

На думку Сійярто, минулого тижня події "зайшли дуже далеко". Міністр наголосив, що подвійне громадянство поширене в Європі, і якщо Україна "справді хоче рухатися в бік Європейського Союзу, не може ставити під сумнів таку інституцію".

"Угорщина, отже, зробить усе можливе заради добрих стосунків, проте стане на захист кожного члена угорської меншини та не допустить, щоб українці порушували найґрунтовніші дипломатичні засади", – підсумував дипломат та додав, що Угорщина робитиме надалі те, що робила й досі – вдаватиметься до кроків, які сповільнюватимуть рух України у бік ЄС і НАТО.

Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність.

В українському МЗС заявили, що це може призвести до видворення консула Угорщини.


Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.