Про це чиновник написав у статті для "Європейської правди".
Читайте також: Подвійне громадянство: українці продовжують отримувати іноземні паспорти
Хочу зазначити, що проблема з подвійним громадянством виходить далеко за межі українсько-угорських відносин. Окрім усього, це ще й наша внутрішня суспільна проблема. Навряд чи всі ті, хто на Закарпатті спокусився на другий паспорт, отак різко розлюбили Україну. Угорський паспорт для них – це передусім перепустка до Євросоюзу, можливість заможного й комфортного життя для себе й своїх дітей,
– підкреслив очільник українського зовнішньополітичного відомства.
За його словами, емігрують не тільки етнічні угорці, емігрують сотні й сотні тисяч українців.
"І доки існуватиме разючий розрив у якості життя між нами та ними, цей процес, на жаль, триватиме. Проте це не означає, що можна нічого не робити. Закарпаття, яке сполучає нас із ЄС, могло б давно перетворитися з дотаційного на суперприбутковий регіон. Якщо людям стане вигідно й цікаво залишатися в рідному краї, вони із задоволенням припинять виїжджати світ за очі. Саме в цьому напрямку слід працювати і місцевій, і центральній владі", – додає Клімкін.
Підсумовуючи вищевикладене, міністр наголосив, що в Україні явно назріла необхідність у ґрунтовній дискусії з питання подвійного громадянства.
"В Україні десятки чи й сотні тисяч людей мають паспорти сусідніх країн. І це не тільки етнічні угорці. Слід провести й дискусію щодо ставлення держави до цієї численної групи співвітчизників. Наголошу: дискусію не для того, щоб погіршити їхнє становище чи затаврувати їх як зрадників, а для того, щоб розумно розв’язати правову та не тільки колізію. Тема справді – дуже серйозна, оскільки має безпосередній стосунок до національної безпеки й може бути використаною Росією, яка є майстром провокування штучних напруженостей", – зауважив голова МЗС.
Крім того, дипломат переконує, що в умовах агресії Росії проти України проблема подвійного українсько-російського громадянства має розглядатися окремо, і він вважає його принципово неприйнятним.
Читайте також: У Порошенка оприлюднили плани Кремля щодо Криму
Власне кажучи, саме рішення про єдине громадянство в Україні було колись ухвалено передусім як запобіжник проти можливого впливу Росії на щойно проголошену незалежну Україну. Сьогодні ж, коли Москва веде проти нас збройну агресію, така мотивація нівелюється: якщо Україна й захоче розглянути можливість обмеженого застосування подвійного громадянства, то це в принципі більше не повинно стосуватися Росії,
– підсумував Клімкін.
Нагадаємо, раніше 24 канал повідомляв, що на Закарпатті українцям роздають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві отримують громадянство сусідньої держави та присягають на вірність їй.
У Службі безпеки України, зі свого боку, заявили, що загрозливі тенденції на Закарпатті спостерігають вже давно, щоправда українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за подвійне громадянство.
Згодом ЗМІ сповістили, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів. На скандальному відео зафіксований лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини.